تاریخ: 12:00 :: 2024/04/21
اسباب بازیهایی که عمرشان کوتاه بود!

«سه ریزپرنده حوالی ساعت ۴ بامداد جمعه در آسمان اصفهان مشاهده شد؛ به دنبال مشاهده آنها پدافند هوایی عمل و این ریزپرنده‌ها را در آسمان منهدم کرد.»

بامداد جمعه بود که خبری در فضای رسانه‌ای منتشر شد؛ خبری که البته چندان نتوانست فضای رسانه‌ای را به خود اختصاص دهد؛ اما بسیاری از رسانه‌های به خصوص غربی نهایت تلاش خود را کردند تا حداکثر موج سواری را انجام دهند؛ حتی به قیمت دروغ …

خبر این بود که «سه ریزپرنده حوالی ساعت ۴ بامداد در آسمان اصفهان و در اطراف منطقه زردنجان مشاهده شده است. البته به دنبال مشاهده این ریزپرنده‌ها پدافند هوایی عمل کرده و این ریزپرنده‌ها را در آسمان منهدم کرده‌اند و در پایگاه هشتم شکاری اصفهان حادثه‌ای رخ نداده است.»

مسخره بود !!!
امیر سرتیپ دوم میهن‌دوست، ارشد نظامی آجا در اصفهان درباره این ریز پرنده‌ها گفت: این صدا، مربوط به شلیک پدافند هوایی اصفهان به یک شیء مشکوک بوده و هیچ خسارت و حادثه‌ای نداشته‌ایم.

موضوعی که خبرگزاری CNN  هم در خبری اختصاصی آن را تایید کرد و نوشت: بر اساس تصاویر ماهواره‌ای که از آمبرا اسپیس به دست آمده آسیبی به پایگاه هوایی‌ که در اصفهان [به ادعای برخی منابع]هدف حمله نظامی اسرائیل قرار گرفته، وارد نشده ست.

اگرچه هیچ کس مسئولیت این حمله را برعهده نگرفت اما انتشار یک توئیت آغاز داستان سرایی‌ها را به دنبال داشت و آن هم این بود: «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در توئیتی یک کلمه ای نوشت: ضعیف.

برخی رسانه‌ها گفته‌اند او نوشته است: مسخره.

«لاپید یائیر» رهبر مخالفان نتانیاهو در واکنش به توئیت وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت: تاکنون هیچ وزیری به این اندازه به امنیت اسرائیل و وجهه و جایگاه بین‌المللی آن آسیب وارد نکرده است. بن‌گویر در یک توییت نابخشودنی یک کلمه‌ای موفق شد اسرائیل را از تهران تا واشنگتن مسخره و شرمنده کند.هرکس به‌جز نتانیاهو نخست‌وزیر ‌بود، امروز صبح او را از کابینه اخراج می‌کرد.

 ریزپرنده، فقط کار نوجوونای خودمون!
روز شنبه وزیر امور خارجه کشورمان  در مصاحبه با شبکه NBC دراسخ به سوال مجری در این باره گفت:« ما داریم بررسی می‌کنیم. این ادعایی که در رسانه‌ها مطرح شده، بر اساس اطلاعاتی که داریم، دقیق نیست. بلکه رژیم اسرائیل به دنبال فضاسازی است. اگر رژیم اسرائیل اقدامی روی کشور من انجام بدهد و برای ما ثابت بشود، پاسخ ما فوری، حداکثری و پشیمان‌کننده خواهد بود. سیستم پدافند ما سیستم هوشمندی است. به محض اینکه هر ۲ یا ۳ ریزپرنده‌ها در آسمان اصفهان ظاهر شدند، مورد هدف قرار گرفته و ساقط شدند. آمادگی نیرو‌های مسلح ما صد درصدی است.چیزی که شب گذشته اتفاق افتاد، هیچ حمله‌ای نبود. پرواز دو یا سه کوادکوپتر بود که در حد اسباب‌بازی است که کودکان ما در ایران از آن استفاده می‌کنند و ارزشی نداشت که کسی بخواهد به ما اطلاع بدهد.»

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت هم در صفحه شخصی خود نوشت: « ریزپرنده، فقط کار نوجوونای خودمون در هیجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی روبوکاپ ایران که دیروز در جمع پرشورشون بودم!»

رونمایی از ریزپرنده نوجوانان در هیجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی روبوکاپ ایران

هادی محمدی کارشناس سیاسی در این باره گفته است: عملیات ریزپرنده در اصفهان آن‌قدر مضحک است که نمی‌تواند در سطح عربده‌های نتانیاهو برای ضربه دوم به ایران قرار داده شود، ولی با توجه به اینکه قبلاً نیز ازسوی عناصر آموزش دیده و وابسته به رژیم صهیونیستی، اقدام مشابه صورت پذیرفته و عوامل آن دستگیر و مجازات شدند، گمانه زنی از این رخداد این است که صهیونیست‌ها و غربی‌ها با تجمیع شبکه و عناصر خود و با هدف اینکه موجب تحریک ایران نشود، عملیات اصفهان را برای «دلخوشی و حفظ آبرو» اجرایی کرده‌اند، ولی این اقدام آنچنان ازسوی فعالان اجتماعی و رسانه‌ای مورد تمسخر قرار گرفته که قبل از هر چیز موجب سرافکندگی عاملان آن می‌شود.

حالا به نظر میرسد عاملان این جنایت بر سر دو راهی بدی مانده‌اند .

روزنامه صهیونیستی هاآرتص در این باره نوشته است: سکوت تقریبا مطلق نتانیاهو نشان‌دهنده دردسر سیاسی و راهبردی است که حمله ایران برایش بجا گذاشت .مردی که حرفه‌اش صحبت از تهدید ایران بود حالا در مورد تهدید واقعی حمله ایران بر اسرائیل ساکت است .

نتانیاهو

هرکس پایش را از گلیمش درازتر کند پاهایش را قطع خواهیم کرد
و در پایان بد نیست که پایان این گزارش را با چند جمله از مسئولان کشور تمام کنیم ؛ حسین امیر عبداللهیان که گفت:  اگر رژیم اسرائیل ماجراجویی بکند و بخواهد عملیاتی روی ایران انجام بدهد، پاسخ ما متفاوت از قبل خواهد بود. پاسخ قبلی ما حداقلی و محدود بود. ما فقط دو مرکز نظامی و پایگاه نظامی آنها را مورد هدف قرار دادیم: پایگاه هوایی نواتیم و یک پایگاه استخباراتی و تجسسی در بلندی‌های جولان اشغالی. هر دو پایگاه در حمله به سفارت ایران در دمشق نقش داشتند. اگر رژیم اسرائیل اقدام ماجراجویانه‌ای انجام ندهد، ایران اقدام جدیدی روی رژیم نخواهد داشت. اما در صورتی که رژیم اسرائیل قصد ماجراجویی و اقدام علیه منافع ما را داشته باشد، پاسخ بعدی ما فوری و حداکثری خواهد بود.

پرتاب موشک

سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح نیز گفت:  جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است جنگ طلب نبوده و به دنبال گسترش جنگ نیز نیست.اما اگر هرکس پایش را از گلیمش درازتر کند پاهایش را قدرتمندتر از پاسخ قبلی به اسرائیل متجاوز و شرور ، قطع خواهیم کرد چنانچه گوشه ای از این قدرت الهی دلاور مردان ایران اسلامی و قدرتمند را در عملیات وعده صادق به شما نشان دادیم.

دیدگاه ها بسته شده اند.