تاریخ: 13:53 :: 2024/01/09
سرمربیگری معروف در این شرایط درست نیست/ به لورنزوتی ولاسکوی دوم می‌گویند

علیرضا نادی در مورد وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: در جلسه مشورتی فدراسیون ۹۹ درصد اعضا به این نتیجه رسیدند که مربی درجه یک خارجی انتخاب شود و کمیته فنی هم برای انتخاب سرمربی تشکیل شد . به نظرم فدراسیون حق دارد چون لحظات حساسی داریم و باید انتخاب خوبی انجام شود. لیگ فروردین تمام می‌شود و زمان داریم. باید تا آن موقع به نتیجه برسیم.

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال  و عضو شورای مشورتی فدراسیون در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: شرایط تیم ملی عادی نیست به همین دلیل فدراسیون در انتخاب سرمربی وسواس دارد چون باید کسی را انتخاب کند که درعرض یک ماه تیم را به لیگ جهانی ببرد و سازندگی کند.

انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال به کلاف سردرگمی تبدیل شده که مشخص نیست چه زمانی تعیین تکلیف می‌شود. با اینکه وحید مرادی سرپرست فدراسیون اولویت اول خود را انتخاب سرمربی تیم ملی عنوان کرده بود اما به تازگی کمیته فنی فدراسیون اعلام کرد که فوریتی در انتخاب سرمربی وجود ندارد. یکی از دلایل مطرح شده انصراف دو گزینه از هدایت تیم ملی است. پیش از این عنوان شده بود ویتال هاینن (بلژیک)، آنجلو لورنزوتی (ایتالیا)، سعید معروف (ایران) و روبرتو پیاتزا (ایتالیا) چهار گزینه اصلی مدنظر برای هدایت تیم ملی والیبال ایران هستند اما در پایان جلسه فنی از انصراف دو نفر از آنها صحبت شد.

علیرضا نادی در مورد وضعیت علیرضا نادی گفت: در جلسه مشورتی فدراسیون ۹۹ درصد اعضا به این نتیجه رسیدند که مربی درجه یک خارجی انتخاب شود و کمیته فنی هم برای انتخاب سرمربی تشکیل شد تا به نتیجه برسند اما مثل اینکه انصراف دادند. به نظرم فدراسیون حق دارد چون لحظات حساسی داریم و باید انتخاب خوبی انجام شود. لیگ فروردین تمام می‌شود و زمان داریم. باید تا آن موقع به نتیجه برسیم.

او در ادامه افزود: گزینه‌هایی که مطرح شدند، جدی بودند و آقای مرادی با آنها صحبت کرده بود. این مربیان هم شرایط خود را گفته بودند و تمایل هم داشتند اما به دو نفرشان پیشنهادهای دیگری شده است. در نتیجه شرایط خود را بررسی می‌کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. گزینه‌های دیگری هم هستند که مشتاق حضور در ایران باشند.

او در پاسخ به این سوال که طولانی شدن روند انتخاب سرمربی تیم ملی باعث نشد که این مربیان به سمت سایر پیشنهادهای خود بروند، گفت: شرایط تیم ملی عادی نیست چون باید از ۱۲ بازی لیگ جهانی حداقل در ۸-۹ مسابقه برنده شویم و تیم‌های دیگر هم چند بازی را ببازند تا به المپیک برویم بنابراین باید به المپیک‌های بعدی فکر کنیم. این مساله مربیانی مثل ولاسکو، گاییچ و پارک می‌خواهد که سازندگی انجام بدهد. به همین دلیل است که فدراسیون در انتخاب سرمربی وسواس دارد چون باید کسی را انتخاب کند که درعرض یک ماه تیم را به لیگ جهانی ببرد و هم اینکه سازندگی کند و تیم ملی را به شرایط قبل برگرداند.

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال در مورد سرمربیگری معروف در تیم ملی گفت: به نظرم مقایسه آقای معروف با گزینه‌هایی که مطرح شد اشتباه بود. شاید آقای معروف مربی خوبی بشود اما انتخابش در این شرایط درست نیست. امثال من، معروف و کسانی که در تیم ملی کار کرده‌اند، بهتر است کارشان را با دستیاری یک مربی خارجی خوب یا تیم باشگاهی شروع کنند. به نظرم اشتباه است که بیاید و بلافاصله سرمربی تیم ملی شود.

او با بیان اینکه پیاتزا و هاینن  دو گزینه‌ای هستند که از هدایت تیم ایران انصراف داده‌اند، در مورد احتمال سرمربیگری لورنزوتی گفت: لورنزوتی مربی خیلی خوب، با رزومه و سابقه کار طولانی‌ است. در ایتالیا خیلی قبولش دارند و از او به عنوان ولاسکوی دوم نام می‌برند. به نظرم اگر انتخاب شود، انتخاب خوبی است.

نادی در پایان گفت: امیدوارم دوباره روزهای خوب والیبال را ببینیم چون والیبال ما از نظر نیروی انسانی چیزی کم ندارد و مدیریت آنها برعهده مربی است. امیدوارم کسی انتخاب شود که این اتفاق را رقم بزند، مدیریت داشته باشد، اعتماد به نفس و بحث روانی بازیکنان را بالا ببرد که دوباره شاهد پیشرفت والیبال باشیم.

دیدگاه ها بسته شده اند.