تاریخ: 0:02 :: 2023/11/18
ایران با عبور از کالدونیا حریف مراکش شد/ صعودکننده‌ها مشخص شدند

تیم فوتبال نوجوانان ایران با دو پیروزی و یک شکست به عنوان یکی از تیم‌های برتر سوم به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی صعود کرد و باید در این مرحله به مصاف تیم نوجوانان مراکش برود.

روز پایانی مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی زیر ۱۷ سال که به میزبانی جاکارتا اندونزی برگزار می‌شود، از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز جمعه با دیدار ایران و کالدونیا پیگیری شد که طی آن ملی پوشان کشورمان به برتری ۵ بر صفر دست پیدا کردند.

امیرمحمد رزاقی نیا (۱۷ و ۳۴)، رضا قندی پور (۷۶)، محمد عسگری (۵+۹۰) و کسری طاهری (۹۰+۷) برای ایران گل زدند.

تیم ایران در این دیدار با آرشا شکوری، عرفان درویش عالی، حسام نفری، نیما اندرز(۵۶ – محمد عسگری)، علیرضا همایی فرد، امیر محمد رزاقی نیا، ابوالفضل زمانی(۸۲ – علیرضا شریفی)، یعقوب براجعه، ماهان صادقی(۶۸ – ابوالفضل ذلیخایی)، اسماعیل قلی زاده(۴۶ – کسری طاهری) و ابوالفضل موردی(۵۶ – رضا غندی‌پور) به میدان رفت.

شاگردان حسین عبدی در شرایطی گام در دیدار سوم خود گذاشتند که ابتدا برزیل را ۳ بر ۲ شکست داده بودند و در دیدار دوم ۲ بر یک به انگلیس باختند تا کارشان برای صعود به دیدار پایانی برابر کالدونیا و البته نتیجه دیدار تیم‌های انگلیس و برزیل بکشد.

تیم کالدونیا نیز که در دو دیدار گذشته برابر برزیل و انگلیس ۱۰ و ۹ گل از این دو تیم دریافت کرده بود، به عنوان ضعیف‌ترین تیم گروه وارد زمین شد و قابل پیش بینی بود که با چند گل به ایران ببازد اما در نیمه اول تنها دو گل دریافت کرد.

ملی پوشان نوجوان کشورمان که برای رسیدن به گل عجله زیادی داشتند از همان دقیق اول حملاتی را روی دروازه حریف پی ریزی کردند اما در زدن ضربه آخر موفقیتی زیادی نداشتند و تنها دو بار توسط امیرمحمد رزاقی نیا در دقایق ۱۷ و ۳۴ به گل رسیدند.

تیم فوتبال نوجوانان ایران البته در دقیقه ۲۵ با تشخیص و کمک سیستم ویدئویی صاحب یک ضربه پنالتی شد که این ضربه را اسماعیل قلی زاده به تیر دروازه زد تا یک گل از شاگردان حسین عبدی گرفته شود.

در نیمه دوم تیم نوجوانان ایران اکثر دقایق را پشت محوطه و داخل محوطه جریمه تیم کالدونیا بود و موقعیت‌های پرتعدادی را هم برای رسیدن به گل خلق کرد اما بازیکنان در زدن ضربات آخر کم دقت و عجول بودند.

با این حال ملی پوشان کشورمان در دقیقه ۷۶ توانستند یک بار دیگر دروازه حریف را باز کنند. این در حالی بود که تیم ایران برای صعود به مرحله بعد گل‌های بیشتر می‌خواست. تعویض‌هایی که حسین عبدی در دقایق آخر انجام داد روند گلزنی تیم نوجوانان را بهتر کرد و در دقایق وقت اضافه دو گل دیگر هم زد تا ۵ بر صفر برنده شود و برای صعود منتظر نتایج دیگر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، در دیدار برگزار شده همزمان، تیم فوتبال نوجوانان برزیل ۲ بر یک انگلیس را شکست داد و ۶ امتیازی شد و با توجه به شرایط بهتر نسبت به تیم ایران این دو تیم به طور مستقیم راهی مرحله بعد شدند. تیم ایران هم به عنوان یکی از سه تیم برتر راهی مرحله بعد شد و باید در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تیم مراکش برود.

دیدگاه ها بسته شده اند.