تاریخ: 17:56 :: 2023/07/31
گشت ارشاد نداریم اما با هنجارشکنان برخورد می کنیم

سردار رضایی گفت: گشت ارشاد نداریم اما با هنجارشکنان برخورد و اعمال قانون می‌کنیم.

سردار قاسم رضایی جانشین فرماندهی انتظامی کشور اظهار کرد: دغدغه‌های مردم ملاک کاری نیروی انتظامی است و در حوزه‌های کاری مختلف در خدمت مردم هستیم.

وی با تاکید بر احترام به مطالبات مردم افزود: توجه به وضعیت ترافیک، سرقت و آرامش جامعه از جمله موضوعات جدی است که مطابق قانون مکلف به اجرای آن هستیم.

جانشین فرمانده انتظامی کشور ادامه داد: نیروی انتظامی با همه ناهنجاری‌ها و جرائم اعم بی‌حجابی، سرقت، قاچاق و غیره برخورد می‌کند و حجاب هم چون همه مباحث مورد تاکید است همانگونه که توجه به مقوله حجاب نیز پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با کلید زدن انقلاب فرهنگی توسط امام راحل(ره) تشدید شد.

سردار رضایی اضافه کرد: سال گذشته اتفاقی افتاد که معاندان و همچنین مزدوران داخلی از آن سوء استفاده کردند و موجب آزار مردم شدند که در این راستا نیروی انتظامی بنا به خواست مردم با این افراد برخورد کرد.

وی بیان کرد: هم اینک بر اساس طرحی به افراد بی حجاب تذکر داده می شود و در طی این ۱۰ روز بیش از ۹۹ درصد بی‌حجابان به توجه پلیس تمکین کردند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که به تذکرات توجه نداشتند دستگیر و برخی افراد نیز پشیمان شدند اما تعدادی نیز تشکیلاتی کار می‌کردند و بابت ترویج بی حجابی پول دریافت می کردند.

وی در ادامه گفت: برای پلیس بی‌حجابی با سایر هنجارها تفاوتی ندارد و طبق قانون با همه هنجارشکنان برخورد کرده و اجازه جولان به آنان داده نمی شود.

جانشین فرمانده انتظامی کشور افزود: چون ما از مردم، برای مردم و در خدمت آنان هستیم و تقاضایشان از ما آن است که با هنجارشکنان برخورد شود؛ ما نیز طبق قانون با آن دسته از افرادی که به قانون و هنجار جامعه بی توجه باشند، برخورد خواهیم کرد.

سردار رضایی ادامه داد: همچنین شاهد جوسازی هایی از سوی شکست خوردگان سیاسی هستیم که این جوسازی‌ها هیچ خللی در ماموریت و انجام وظیفه ما ایجاد نخواهد کرد ضمن اینکه اگر این شکست خوردگان سیاسی بخواهند سوء استفاده کنند با آنان برخورد می شود.

وی به گردشگر پذیر بودن استان گیلان اشاره و بیان کرد: این استان پر جاذبه دارای مردمانی میهمان دوست، معتقد و غیرتمند است که اجازه جولان هنجارشکنان را نمی دهند.

وی در ادامه با اشاره به بازدید از سواحل گیلان و رضایت مسافران تصریح کرد: هدف ما آرامش جامعه است؛ نیروی انتظامی گیلان نیز کارهای موفقی را انجام داده و مردم از این اقدامات رضایت دارند اما این کافی نیست و باید بیشتر تلاش کرد.

دیدگاه ها بسته شده اند.