: وزیر دفاع در زنجان
تاریخ: ۱۸:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
ذره‌ای مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمنان سر تعظیم فرود نخواهیم آورد

امیر سرتیپ حاتمی در این جلسه با اشاره به شرایط خاصی که دشمنان برای ایران اسلامی ایجاد کرده اند، اظهار داشت: با وجود تهدیدات پیش روی کشور، فرصت های بسیار زیادی برای تقویت بنیه اقتصادی در پیش رو داریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنی ها علیه ایران اسلامی را بسیار عریان تر و آشکارتر از گذشته می بینیم، گفت: با این حال ملت سرافراز ایران اسلامی افق های روشنی را پیش رو دارند.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی در این جلسه با اشاره به شرایط خاصی که دشمنان برای ایران اسلامی ایجاد کرده اند، اظهار داشت: با وجود تهدیدات پیش روی کشور، فرصت های بسیار زیادی برای تقویت بنیه اقتصادی در پیش رو داریم.
وی با بیان اینکه دشمنان با یک تصور غلط فکر می کردند با فشار بر مردم ایران و نظام اسلامی می توانند آنها را وادار به تسلیم کنند، افزود: غافل از اینکه ملت سربلند و سرافراز ایران اسلامی شرایط سخت تر و پیچیده تر از این را از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، ترورهای دهه ۶۰ منافقین، تحریم های گسترده و … پشت سر گذاشته اند و دیده اند و این تهدیدات و تحریم ها تاثیری در روحیه و اراده ملت ندارد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با تشریح تفاوت این دوره از دشمنی ها علیه کشور و ملت ایران تصریح کرد: در دوره جدید دشمنی ها، دشمنان را بسیار عریان تر و آشکارتر از گذشته می بینیم چرا این شفافیت در دشمنان نظام اسلامی  قبل از توافق برجام به وضوح دیده نمی شد.
حاتمی در همین زمینه خاطرنشان کرد: همه مسئولان و مردم باید توجه داشته باشند که با یک دشمن قسم خورده و مصمم رو به رو هستیم که می بایست خود را برای مقابله با آنها از هر حیث و جهت آماده کنیم.
وی در ادامه به خروج آمریکا از توافقنامه برجام اشاره کرد و گفت: همان گونه که همگان مشاهده کردند دشمن در برجام به صورت وقیحانه تمام تعهدات قانونی و بین المللی خود را زیر پا گذاشت و در مقابل دیدگان جهانیان بدعهدی کرد و و در موضع شرورانه قرار گرفتند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در این شرایط با ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمنان به مسیر پرافتخار خود خواهیم کرد، ادامه داد: اعتقاد راسخ داریم که حتما از این مرحله با سربلندی عبور کرده و تمام توطئه های دشمنان را به زمینه ای برای رشد و پیشرفت کشور تبدیل خواهیم کرد اگر چه سختی هایی برایمان به دنبال خواهد داشت.
وی با بیان اینکه دشمنان با این تصور باطل که با قلدری و فشار می توانند مردم ایران را وادار به تسلیم کنند، اظهار داشت: هیچ گاه دولت و ملت ایران نخواهند پذیرفت که ذره ای در مقابل این زیاده خواهی های دشمنان سر تعظیم فرود آورند.
حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حمایت از کالای ایران و اهمیت حمایت از تولید ملی اشاره کرد و افزود: بایستی با تمام توان، همت و اراده به تولید داخلی، ظرفیت های ملی و اشتغال توجه ویژه ای داشته باشیم و تهدیدات پیش رو را به فرصت تبدیل کرده و نیازها را به خارج از کشور به حداقل برسانیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه بسیاری از تحلیلگران معتقدند ایران کشوری نیست که بتوان آن را تحریم کرد، ادامه داد: کشورمان با توجه به ظرفیت های عظیم علمی و فناوری، منابع خدادادی، مرزهای گسترده جغرافیایی و همسایگان فراوان به عنوان یک قدرت بلامنازع مطرح است و دشمنان بدانند که با فشار و تحریم نمی توانند این ملت را تسلیم کنند.
وی در همین زمینه به حمایت کشورهای غربی از صدام در تجاوز رژیم بعثی به کشورمان اشاره کرد و گفت: در آن دوران جمهوری اسلامی ایران با تقدیم ده ها هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده توانست عزت، اقتدار و استقلال خود را حفظ کند و با رهبری های حکیمانه امام خمینی (ره) در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح سر تعظیم فرود نیاورد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و راهکارهای نظام اسلامی برای برون رفت از این برهه را افزایش تولید و حمایت از کالای ایرانی دانست و تصریح کرد: به همین منظور شورای عالی هماهنگی اقتصادی نظام متشکل از سران سه قوا تشکیل شده که می توانند تصمیمات لازم را برای برون رفت از این شرایط اتخاذ کنند و در این راستا اختیارات لازم از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به این شورا واگذار شده است.
رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان با اشاره به تشکیل ستادی ذیل شورای هماهنگی اقتصادی نظام با نام ستاد مقابله با تحریم افزود: در این ستاد بخشی از دغدغه‌های نظارتی در آن تصمیم‌گیری می‌شود که تشکیل هر دو شورا در استان باید جدی گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: برای مقابله با تحریم ها و فشارهای اقتصادی دشمنان بحمدالله در سطح دولت تصمیمات راهبردی بسیار خوبی  گرفته شده تا با سرعت و سهولت مشکلات بخش های اقتصادی و صنعتی را برطرف کنند.
حاتمی با بیان اینکه در این شرایط خاص همه برای پیشرفت نظام اسلامی و مقابله با تحریم ها و فشارهای دشمنان باید ایفای نقش و مسئولیت کنند، گفت: باید با انجام کار شبانه روزی، انقلابی و جهادی در مقابل توطئه ها و نقشه های دشمنان ایستادگی کرده تا ان شاءلله از این برهه نیز با سربلندی عبور کنیم.
وی با بیان اینکه حمایت از تولید به عنوان یک مبارزه تلقی می شود، گفت: در این مبارزه باید به نیازمندی ها و اولویت های اقتصادی کشور توجه ویژه شود که البته امروز با رهبری های مدبرانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اتحاد همه ارکان نظام، از انسجام، همدلی و همراهی همه اجزای کشور برخورداریم.
حاتمی با بیان اینکه اعتقاد راسخ داریم که ملت سرافراز ایران اسلامی افق های روشنی را پیش رو دارند وخواهند توانست با اتحاد و همبستگی از این شرایط عبور کنند، گفت: در مقطعی ما مجبور به فروش نفت با چند دلار در وسط دریا بودیم؛ پس باید متوجه بود که شرایط و ظرفیت‌های فعلی به هیچ وجه با گذشته قابل مقایسه نیست ما در آن شرایط نه تنها دشمن را پس زدیم؛ بلکه توانستیم هر ساز و کاری که دشمن در صدد تحمیل شرایط بود را هم خنثی کنیم که نمونه آن داعش با همه امکانات فراهم شده برای آن بود.
در این جلسه فعالان بخش صنعت، معدن، کشاورزی، منابع طبیعی و … به بیان دیدگاههای خود پرداختند و در ادامه طرح های اشتغال روستایی و فراگیر مورد بررسی قرار گرفت.