تاریخ: ۱۶:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
شفر به جبهه برانکو برای مقابله با کی روش ملحق شد

وینفرد شفر سرمربی آلمانی آبی پوشان برای کسب امتیاز لازم در لیگ برتر، تصمیم عجیب و قابل قبولی را برای بازیکنان تیمش گرفته است.

با توجه به شرایط این روز های تیم فوتبالاستقلال و نتایج این تیم در رقابت های لیگ برتر، وینفرد شفر سرمربی آلمانی آبی پوشان هم برای کسب بردهای بیشتر برای تیمش تصمیم عجیب و قابل قبولی را برای بازیکنان تیمش گرفته است.

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال که تا قبل از تصمیم جدید برای ملی پوشان تیمش همیشه همسوی کی روش قدم بر می داشت، در اقدامی عجیب هم ردیف برانکو ایستاده و جبهه ای جدید علیه کی روش تشکیل داده است.

سرمربی استقلال از بازیکنان ملی پوش تیمش خواسته پس از اتمام اردوهای تیم ملی فوتبال برای انجام تمرینات در کنار دیگر آبی پوشان حاضر شوند و  حضور بازیکنانش در ساختمان پک را منع کرده است.

به هر ترتیب طبق اعلام مدیران استقلال حق طبیعی شفر است که درباره بازیکنانش تصمیم بگیرد و از طرفی این مربی با توجه به مصدومیت هایی که بازیکنانش در تیم ملی داشته اند تصمیم گرفته تا تغییر جبهه دهد، چرا که شفر معتقد است بیشترین خسارت را تیم ملی به تیمش وراد کرده است.

حسین حسینی ،وریا غفوری ،روزبه چشمی ،علی کریمی و پژمان منتظری بازیکنان ملی پوش تیم فوتبال استقلال در تمرینات روز گذشته در ساختمان پک حضور نداشتند و طبق خواسته شفر باید در تمرینات استقلالی ها حاضر شوند و این بار شفر با تصمیم خود قدرتش را نشان داده و در نظر دارد از این پس تمرینات بازیکنانش را دنبال کند، چرا که استقلال در بازی های پیش رو به شدت به برد و کسب امتیاز نیاز دارد.

محمد نوری بازیکن اسبق باشگاه استقلال در مورد تصمیم شفر مبنی بر اینکه بازیکنان استقلال دیگر حق حضور در ساختمان پک را خارج از اردوی تیم ملی ندارند گفت: به نظر من شفر تصمیم درستی گرفته است. تیم استقلال این روزها نیاز دارد تا بازیکنانش هماهنگی بیشتری با یکدیگر پیدا کنند. ۲ بازی دیگر تا پایان نیم فصل باقی ماند است و استقلال بازی های حساسی را در پیش دارد.

او ادامه داد: شفر می خواهد تاکتیک های تیمی اش را به بازیکنان انتقال دهد و نیاز دارد که تمام بازیکنانش کنار هم باشند تا آرایشی که می خواهد بازیکنانش بازی کنند شکل پیدا کند. حضور ملی پوشان در پک خارج از اردوی تیم ملی چندان واجب نیست. برانکو نیز تصمیم درستی گرفت که نگذاشت بازیکنانش به پک بروند.

نوری درمورد تصمیمات کی روش و تاثیری که بر باشگاه استقلال گذاشته است گفت: کی روش با انتخاب هایی که انجام می دهد و تصمیماتی که می گیرد به تیم استقلال ضربه می زند. او با دعوت از ۶ استقلالی به تیم ملی باعث می شود تیم استقلال از بازیکن خالی شود. این مسائل باعث می شود کار برای شفر دشوارتر شود.

علی لطیفی بازیکن اسبق باشگاه استقلال در مورد تصمیم شفر مبنی بر حضور نیافتن ملی پوشان استقلال در ساختمان پک گفت: علیرغم اینکه مخالفت های شدیدی با کی روش دارم اما نمی دانیم دم خروس را قبول کنیم یا قسم حضرت عباس را! شفر در این مدت به شدت از تیم ملی و کی روش حمایت کرده است اما حال که تیم استقلال با اشتباهات فاحشی که برای باشگاه رخ داده است نتوانسته است نتیجه بگیرد چنین کاری می کند. من اعتقاد دارم این تصمیم هیچ دردی از تیم استقلال دوا نمی کند.

او در مورد تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: تیم ملی فوتبال کشورمان این روزها برای مسابقات جام ملت های آسیا آماده می شود و نیاز دارد که بین باشگاه ها و تیم ملی همکاری وجود داشته باشد.

لطیفی در مورد شفر ادامه داد: شفر باید جای این تصمیمات به این موضوع بپردازد که بازیکنان خارجی استقلال از کدام کانال به تیم راه پیدا کرده اند. پول شفر و ضعیف ترین بازیکنان خارجی تاریخ استقلال چیزی حدود ۳ میلیون دلار است. اینکه شفر به ملی پوشان اجازه حضور در پک را بدهد یا خیر چیزی را در استقلال تغییر نمی دهد.

حسن روشن پیشکسوت باشگاه استقلال در مورد این تصمیم شفر گفت: اگر همه تیم هایی که بازیکن ملی پوش دارند چنین تصمیمی گرفته اند  شفر نیز تصمیم درستی گرفته است اما اگر می خواهد از این موضوع به عنوان بهانه ای برای نتیجه نگرفتنش استفاده کند این یک عمل زشت محسوب می شود.