گروه: .
تاریخ: 14:48 :: 2024/01/14
وقوع انفجار مهیب در پالایشگاهی در بندر حیفا / حمله سایبری در کار بوده؟

منابع خبری امروز از وقوع انفجار در پالایشگاهی در بندر حیفا واقع در اراضی اشغالی فلسطین خبر دادند. برخی تحلیلگران صهیونیستی مدعی هستند که باتوجه به عدم حمله موشکی نیروهای مقاومت، حمله سایبری به زیرساخت‌های این پالایشگاه بیشتر محتمل است.

منابع خبری امروز یکشنبه از وقوع انفجار مهیب در پالایشگاهی در حیفا واقع در اراضی اشغالی فلسطین خبر‌ دادند.

مرکز آتش نشانی رژیم اسرائیل این انفجار را حادثه‌ای عادی و داخلی قلمداد و اعلام کرد: انفجار حیفا در راکتور «کرمل اولیونز» به دلیل فشار زیاد هوا رخ داده و هیچ خطری به همراه نداشته است.

برخی تحلیلگران صهیونیستی مدعی هستند که باتوجه به عدم حمله موشکی نیروهای مقاومت، حمله سایبری به زیرساخت‌های این پالایشگاه بیشتر محتمل است.

مالک منطقه بازان خلیج حیفا رژیم صهیونیستی به صدای بلندی شبیه به انفجاری که چندی پیش از محوطه واحدها در شهر بندری حیفا شنیده شد واکنش نشان داده و اعلام کرد: در اثر اختلال در سیستم‌های کنترلی و افزایش ناگهانی فشار، یکی از مخازن  دچار ترکیدگی شد که در نتیجه آن صدای انفجاری قوی انتشار یافت؛ این یک پدیده رایج است که گاهی اوقات رخ می‌دهد، اما علل آن هنوز در حال بررسی است.

وزارت حفاظت از محیط زیست صهیونیستها تصریح کرد: بر اساس اطلاعاتی که صبح امروز (یکشنبه) به ما ارائه شد، یک نقص در چرخه عملیاتی تاسیسات پلی اتیلن در کارخانه کائول گروه بازان رخ داد که بلافاصله چرخه متوقف شد و این نقص در حال رسیدگی است.

شهرداری‌های منطقه خلیج حیفا نیز اعلام کردند: صبح امروز انفجاری در تاسیسات یک کارخانه رخ داد که مشابه دو انفجار قبلی  در اکتبر ۲۰۲۳ و آگوست ۲۰۲۱ است. شوراهای محلی نیز تاکنون هزاران تماس از ساکنین که موجب وحشت شده‌اند درباره انفجار دریافت کردند.

شریت گولان، وکیل دادگستری بیان داشت: «این حادثه بار دیگر یادآور رفتار غیرمسئولانه مجموعه کارخانه‌های مجتمع بازان است که به نظر از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیرند و این حادثه را «روال عملیاتی» می‌خوانند و همچنان ساکنان خلیج حیفا را به خطر می‌اندازند.

این حادثه در حالی اتفاق افتاده است که چندی پیش در پی حمله سایبری گروه انتقام‌جویان سایبری به نیروگاه های اورت رابین و اشکلون بیش از یک سوم سرزمین های اشغالی در تاریکی فرو‌رفتند.

طبق اسناد منتشر شده توسط گروه هکری انتقام جویان آن‌ها با حمله سایبری به زیرساخت های شرکت بازان در اکتبر ۲۰۲۳ و آگوست ۲۰۲۱  موجب انفجار و آتش سوزی   در این پالایشگاه شده‌اند.

دیدگاه ها بسته شده اند.