تاریخ: 16:54 :: 2023/09/27
ماهواره نور ۳ با موفقیت پرتاب شد

نیروی هوافضای سپاه ماهواره تصویربرداری «نور ۳» را با ماهواربر ایرانی قاصد با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار داد.

سومین ماهواره بومی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام «نور ۳» همزمان با ایام آغاز امامت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) توسط ماهواره‌بر ترکیبی سه مرحله‌ای قاصد به فضا پرتاب و با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.

نور ۳ که ماهواره‌ای سنجشی و شناسایی است با سرعت ۷/۳ کیلومتر بر ثانیه و ۴۸۰ ثانیه پس از پرتاب در مدار ۴۵۰ کیلومتری قرار گرفت.

این ماهواره و ماهواره‌بر هر دو در سازمان تحقیقات سپاه طراحی و ساخته شده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از این نیز ماهواره‌های نور ۱ و نور ۲ را به ترتیب در اردیبهشت ۱۳۹۹ و اسفند ۱۴۰۰ توسط ماهواره‌بر قاصد به فضا پرتاب کرده بود.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات نیز با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ویراستی، پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره تصویربرداری نور ۳ را تبریک گفته و نوشته است: «با تلاش متخصصان نیروی هوافضای سپاه، لحظاتی پیش ماهواره تصویربرداری نور ۳ با ماهواربر ایرانی قاصد با موفقیت در مدار ۴۵۰ کلیومتری زمین قرار گرفت. این موفقیت را به همه مردم، تلاشگران صنعت فضایی کشور و متخصصین فضایی سپاه پاسداران تبریک می‌گویم. ان‌شا‌الله امسال سال پرباری برای صنعت فضایی کشور خواهد بود.»

برچسب ها:

دیدگاه ها بسته شده اند.