معاون اقتصادی استاندار مازندران:
گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۵:۲۳ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
شرکت های چینی در مازندران پالایشگاه نفت می سازند

شرکت های چینی برای سرمایه گذاری و ساخت پالایشگاه نفتی در این خطه شمال کشور اعلام آمادگی کردند.

حسن خیریانپور عصر روز دوشنبه در دیدار با معاون اقتصادی و بازرگانی استان جیانگشی جمهوری خلق چین در استانداری مازندران در ساری افزود: شرکت های چینی برای ساخت پالایشگاه در این استان حاضر به سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری هستند.
وی اضافه کرد: جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی ایران ارتباطسیاسی و اقتصادی خوبی دارند و این ارتباطات می تواند در سطح استانی نیز پیگیری شود.
معاون استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت های این خطه شمال کشور در حوزه تولید محصولات کشاورزی و زیرساخت های توسعه ای چونراه آهن، بنادر و فرودگاه خواهان سرمایه گذاری شرکت های چینی در این حوزه ها شد.
وی گردشگری را از دیگر ظرفیت های مازندران برای پذیرایی از مسافران داخلی و خارجی اعلام کرد و اظهار داشت: سرمایه گذاران چینی می توانند در حوزه زیرساختی در گردشگری نیز سرمایه گذاری مشترکی داشته باشند.
وی خودروسازی را از جاذبه های خوب سرمایه گذاری برای شرکت های خودروسازی چینی دانست و افزود: این استان نیز ظرفیت خوبی برای گسترش تولید خودرو دارد و از سرمایه گذاری خارجی به خصوص شرکت های چینی استقبال می کند.
قائم مقام استاندارجیانگشی جمهوری خلق چین نیز در این نشست گفت که شرکت های خصوصی کشورش به خصوص استان تحت مدیریتش آمادگی لازم برای سرمایه گذاری در ایران را دارند.
یانگ یو در این دیدار افزود: براساس توافق روسای جمهوری دو کشور، دست شرکت های چینی برای سرمایه گذاری در ایران باز است و از حمایت های دولتی نیز برخوردارند.
وی اضافه کرد: براساس این توافق ما می توانیم در قالب ارتباط سیاسی و اقتصادی استانی سطح مبادلات اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک را برای دو کشور افزایش دهیم.

برچسب ها: