تاریخ: ۱۱:۵۵ :: ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
محدودیت‌های مربوط به کرونا در تهران همچنان ادامه دارد

استاندار تهران گفت: محدودیت‌های مربوط به هر نوع فعالیتی که منتج به تجمع افراد در سطح اماکن مختلف در این استان شود، همچنان ادامه دارد.

«انوشیروان محسنی بندپی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: پس از همه بررسی‌های علمی و کارشناسی که در ستاد مبارزه و کنترل کرونا در تهران انجام گرفت و به تایید کمیته انتظامی، اجتماعی و امنیتی ستاد ملی کرونا رسید، فعالیت برخی واحدها همچون باشگاه‌های بدنسازی، استخرها و تالارها از زمان ابلاغ این دستور به مدت یک هفته ممنوع شد.

وی یادآورشد: این ممنوعیت‌ها برای جلوگیری از هر نوع تجمع  و برخورد افراد با یکدیگر به منظور جلوگیری از شیوع و انتقال ویروس کرونا اعمال می‌شود.

محسنی بندپی ادامه داد: موضوعی که در ستاد استانی مقابله با کرونا دنبال می‌کنیم، نظارت جدی بر اجرای درست تصمیم‌های اتخاد شده است.

استاندار تهران گفت: باید شرایط کنترل و مهار روند رو به رشد بیماری کرونا در این استان را فراهم کنیم تا آمار مربوط به مبتلایان روند کاهشی پیدا کند.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران روز ۲۱ تیرماه امسال با توجه به شرایط جدی بیماری کووید – ۱۹ در استان تهران در نامه‌ای از استاندار تهران درخواست کرد که برگزاری رسمی و غیررسمی مجالس عروسی و ترحیم تا اطلاع ثانوی در این استان تعلیق شود.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران طی همین نامه اعلام کرده بود: پیشنهادهای اصلی ستاد مقابله با کرونا تقلیل حضور و ظرفیت کارکنان ادارات، تغییر ساعات کاری در تمامی سازمان‌ها و تعلیق طرح ترافیک در تهران است.
وی در خصوص محیط‌های بسته به عنوان مهمترین فاکتور برای گسترش کرونا نیز تاکید کرد: به هر شکلی باید از تجمع افراد در محیط‌های بسته، مسقف و کوچک بدون داشتن تهویه مناسب جلوگیری کرد.
به گفته دکتر زالی استان تهران در دو هفته اخیر شرایط متفاوتی را تجربه کرده و طی ۱۰ روز اخیر همه شاخص‌ها از جمله میزان ابتلا، تعداد مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی، آمارمراجعان سرپایی، موارد تست مثبت و بستری در بخش‌های عادی و ویژه با افزایش روبه رشد روبرو بوده است.

همه دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه ها و همچنین سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، مساجد و مصلی‌ها شامل این محدودیت یک هفته‌ای است.
همچنین برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها ممنوع است و باشگاه‌های ورزش‌های پربرخورد، کافه، قهوه‌خانه و چایخانه، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی نیز بر اساس این دستورالعمل به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از وزارت بهداشت، درمان و آمورش پزشکی تا ظهر روز ۲۳ تیر،  ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسیده است.