تاریخ: ۱۰:۲۶ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
پلیس: سرنخ‌های ترویج فساد را کشف کردیم

جانشین فرمانده ناجا با هشدار به هنجارشکنان و با بیان اینکه پلیس در خدمت آحاد مردم است گفت: اجازه نمی‌دهیم ارزش‌های کشور به سخره گرفته شود.

سردار سرتیپ ایوب سلیمانی درباره موج حملات به پلیس در فضای مجازی و رسانه های معاند اظهار داشت: متأسفانه در روزهای اخیر برخی از افراد از روی بی‌اطلاعی، کم‌اطلاعی و بی‌توجهی و یا بستن چشم بر روی حقایق نکاتی را در مورد عملکرد پلیس گفتند که شایسته نبود.

وی با بیان اینکه این افراد به اقتدار پلیس تعرض کردند افزود: قدرت، مشروعیت و قانونی بودن و مقبولیت و رضایت‌مندی مردم از اعمال قدرت سه عنصر مهم اقتدار پلیس است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه برخی‌ها قصد دارند اقتدار پلیس را زیر سؤال ببرند اظهار داشت: پلیس به یمن مجاهدت‌های چهار دهه گذشته و تقدیم بیش از ۱۴ هزار شهید که بیش از ۴ هزار نفر از آن‌ها مربوط به پس از دوران دفاع مقدس است؛ و به یمن و برکت دفاع جانانه از مرزهای جمهوری اسلامی ایران برخوردی قاطع با اراذل و اوباشی که با خشونت امنیت جامعه را مورد هدف قرار می‌دهند؛ دارد.

سردار سلیمانی گفت: پلیس از برخورد قاطع با سارقان حرفه‌ای و قاچاقچیان و کسانی که در حمل و نگهداری و ترانزیت مواد مخدر کار می‌کنند تا خدمتگزاری بی‌منت به مردم و تأمین امنیت مردم در مسافرت‌ها و مناسبت‌ها مقتدر و باصلابت است.

وی با اشاره به تأمین تجهیزات و برخورداری از نیروهای ورزیده و آموزش‌دیده و با دانش و استفاده از جدیدترین فناوری‌های روز در مجموعه پلیس خاطرنشان کرد: امروز نیروی انتظامی در حوزه دولت الکترونیک در بین سازمان‌های کشور سرآمد است؛ پس پلیس و نیروی انتظامی سازمانی مقتدر است و از همه مؤلفه‌های قدرت در حد خوب برخوردار است.

جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: همه اقدامات پلیس در چارچوب قانون و موردحمایت متولیان قانون در کشور است؛ بنابراین پلیس جز در چارچوب قانون عمل نمی‌کند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه اقدامات پلیس از مشروعیت برخوردار است گفت: پلیس برخوردار از ۷۷ درصد رضایتمندی عمومی و مردمی است.

وی با تأکید بر اینکه مردم قاطعیت و مقابله با هنجارشکنان در هر سطح را از پلیس در اجرای قانون می‌خواهند افزود: پلیس امروز پلیس مقتدر است و دوستان پلیس این را می‌دانند و دشمنان نیز بدانند که با یک حرکت جزئی اقتدار پلیس مورد خدشه قرار نمی‌گیرد.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب پلیس در جمهوری اسلامی ایران باید مقتدر و مهربان باشد؛ یعنی در زمانی که با مردم مواجه می‌شود و در خدمت مردم است؛ بایستی با مودت و صمیمیت با مردم برخورد کند و حتی در زمان اعمال قانون.

سردار سلیمانی گفت: پلیس با مردمی که خطا کردند پلیس خدمتگزار و صدیق است و هم در زمان اعمال قانون نیز شئون، حریم و حرمت آنان را نگه می‌دارد.

وی اضافه کرد: البته پلیس باکسانی که عامدانه و با علم به اینکه کاری که انجام می‌دهند؛ جرم مخل امنیت عمومی است ولی با جسارت و هتاکی اقدام به نقض نظم و امنیت جامعه می‌کنند؛ رفتار پلیس نیز متفاوت است و در برخورد با مجرمان سابقه‌دار و کسانی که جرائم خشن انجام داده و امنیت مردم را زیر سؤال می‌برند؛ بااقتدار وارد عمل می‌شود و هیچ مماشاتی در این زمینه با احدی ندارد.

جانشین فرمانده ناجا بیان داشت: پلیس با آن دسته از افرادی که جرم‌های هست مرتکب می‌شوند و منافع مردم و امنیت و آرامش مردم را موردحمله قرار می‌دهند؛ مقتدرانه برخورد می‌کند.

سردار سلیمانی از امنیت اخلاقی به‌عنوان جرائمی نام برد که به آسایش مردم خدشه وارد می‌کند و گفت: پلیس با افرادی که از روی تعمدی ارزش‌های ملی و دینی را مورد هجمه قرار می‌دهند؛ بدون هیچ اغماضی برخورد قاطع داشته و خواهد داشت.

وی افزود: در برخی موارد افرادی از روی غفلت و توجهی و ناآگاهی جرم می‌کنند که در این موارد پلیس با مدارا و تأمل عمل می‌کند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: امروز به نقطه‌ای رسیدیم که بر هیچ‌کس پوشیده نیست که حمله به ارزش‌های دینی، انقلابی و ملی مردم و ترویج اباحه‌گری و فساد و فحشا در کشور و جلوه گری و نشان دادن این‌ها در معرض دید عموم و جهانیان، از نقشه‌های شوم دشمنان انقلاب برای تخریب و تضعیف ارزش‌های دینی نظام است، ازقضا در بررسی‌های بعدی مشخص شد که تمام افرادی که به‌صورت مشخص و با برنامه‌های قبلی درصحنه‌های حاضر برای تعرض به ارزش‌های کشور میدان‌داری کردند؛ به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم به سرنخ‌هایی در بیرون کشور متصل‌اند و در چرخه برنامه‌ریزی دشمن برای هتک ارزش‌های دینی و ملی کشور قرارگرفته‌اند.

وی گفت: لذا امروز حجت تمام‌شده، ابهام برطرف شده و اگر کسانی از روی غفلت و ناآگاهی مرتکب جرائم و تخلف شوند و قانون را نقض کنند پلیس کماکان با مدارا و ملاطفت و به‌صورت ایجاب و انتقال آموزش و آگاهی و تنبه برخورد می‌کند، ولی کسانی که در این گروه نباشند اجازه نمی‌دهیم که ارزش‌های دینی و انقلابی این نظام مقدس که با ریخته شدن خون هزاران شهید شکل‌گرفته است و جزئی از آرمان‌ها و باورها و عقاید این مردم شده است، از سوی گروه محدودی به سخره گرفته شود.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مردم خواستار حفظ ارزش‌ها هستند اظهار داشت: ما در حوزه مبارزه با مفاسد اخلاقی به دنبال حفظ حریم امن و آرام برای مردم هستیم.