تاریخ: ۹:۵۵ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
واکنش قدوس به احتمال محرومیتش از سوی فیفا

هافبک تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه آمیان فرانسه به شایعات احتمال محرومیتش از سوی فیفا واکنش نشان داد.

قضیه سامان قدوس، هافبک ملی پوش کشورمان با باشگاه اوئسکا اسپانیا دوباره به جریان افتاده است و رسانه‌های سوئدی و اسپانیایی به این موضوع پرداختند. یک رسانه اسپانیایی هفته گذشته از احتمال محرومیت و جریمه برای قدوس و باشگاه آمیان فرانسه خبر داد.

قدوس امروز در مصاحبه با «شبکه فوتبال سوئد» به شبهات موجود در قضیه امضای قرارداد بااوئسکا پرداخت. مصاحبه ستاره ایرانی با سایت سوئدی به شرح زیر است:

* شما از تحقیق فیفا درباره پرونده خودتان با باشگاه اوئسکا اسپانیا خبر دارید؟

این حرف و حدیث‌ها زیاد شنیده می‌شود. من اطلاعی ندارم و فقط از مردم و رسانه‌ها شنیدم. من کار اشتباهی نکردم به همین خاطر اقدامات این باشگاه برای من اهمیتی ندارد.

* اوئسکا مدعی شده که با تو قرارداد امضا کرده است. در آن زمان نیز با تو به همراه برگه قرارداد عکس گرفته شد. موضوع آن عکس چیست؟

من به آن باشگاه رفتم تا از آن شناخت پیدا کنم چون آنها به دنبال جذب من بودند. بعد از آن باشگاه اسپانیایی باید با استرشوندس توافق می‌کردند. من متوجه نمی‌شوم امکان داشت این توافق صورت بگیرد یا خیر. به نظرم این بزرگترین مشکل است. من کار زیادی انجام ندادم و باید باشگاه استرشوندس موافقت می‌کرد.

* اما قضیه برگه قرارداد که امضا کردی چیست؟

من فقط آنجا بودم تا از باشگاه اسپانیایی دیدن کنم.

*توافق شخصی هم صورت نگرفت؟

بله. توافق صورت گرفته بین من و باشگاه شخصی بود.

*آیا فیفا با شما درباره این موضوع صحبتی کرده است؟

نه نه. فیفا هیچ تماسی با من نداشته است. به نظرم باید منتظر ماند و این امر برای به پایان رسیدن زمان زیادی می‌برد. درست نیست درباره این موضوع سوال شود. اگر چیزی به دست من برسد به راحتی اعلام می‌کنم.

* پس واقعاً این موضوع در دستور کار قرار نگرفته است؟

بله. این امر سختی است. هر جایی که باشم من درگیر این موضوع هستم. البته من معتقدم کار اشتباهی انجام ندادم. اما باید امیدوار باشم که این موضوع نیز تمام می‌شود. برای من سخت است که حرف و حدیث‌هایی بشنوم که فیفا به پرونده می‌پردازد. این موضوعات به فوتبالم آسیبی نمی‌رساند اما درباره من منفی است. مردم از این موضوع از من سوال می‌کنند اما من خبری از آن ندارم.

سامان قدوس فصل گذشته پیش از انتقالش از استرشوندس سوئد به آمیان فرانسه عکسی از او در صفحات مجازی و باشگاه اوئسکا منتشر شد که او به همراه مسئولان باشگاه اسپانیایی قراردادی را امضا کرده است. به همین خاطر باشگاه اسپانیایی به فیفا علیه قدوس شکایت کرده و انتقالش به آمیان را غیرقانونی دانسته است.