نماینده همدان می‌گوید 31 مفسد اقتصادی در غارت بانک‌ها دست داشتند
گروه: / / سیاسی / مجلس
تاریخ: ۱۹:۰۷ :: ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
تعداد دیگری در حال دستگیری هستند/ از رئیس قوه قضائیه خواستم خارج از نوبت به پرونده‌های مفاسد اقتصادی رسیدگی کنند

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: تعدادی از 31 مفسد اقتصادی که در ارتباط با مسئولین نظام هستند و پیش از این اسامی آنها را به سران قوا داده بودم، دستگیر شدند و تعداد دیگری نیزی در حال دستگیری هستند.

حث فساد سیستماتیک در کشور موضوع تازه‌ای نیست و از مسئولان گرفته تا مردم این روزها زیاد درباره آن صحبت می‌کنند؛ گرچه تاکنون اقداماتی برای مبارزه با فساد انجام شده اما هنوز نتیجه قابل قبولی را به دنبال نداشته است. رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی پیش از این در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» اعلام کرده بود که اسامی ۳۱ مفسد اقتصادی را که در غارت بانک‌ها دست داشتند، به سران قوا داده و در انتظار برخورد با این افراد است.
 امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه تعدادی از ۳۱ مفسد اقتصادی که در ارتباط با مسئولان نظام هستند، دستگیر شده اند، به «اعتمادآنلاین» گفته که تعداد دیگری از این مفسدین هم در حال دستگیری هستند.
او درباره چرایی تاخیر در دستگیری این مفسدان اقتصادی تاکید کرده است که قوه قضاییه کار بررسی حقوقی را انجام می دهند و بعد از آن این افراد را دستگیر می کنند.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص چرایی عدم به نتیجه نرسیدن اقدامات به منظور مبارزه با مفساد اقتصادی، می گوید: ما تحقیق و تفحص انجام می‌دهیم و پرونده به قوه قضاییه می‌رود و قوه قضاییه باید طبق روال قانونی اقدام کند. من از قوه قضاییه خواستم و با آیت‌الله آملی لاریجانی هم صحبت کردم تا خارج از نوبت به پرونده‌هایی که مجلس ارسال می‌کند، رسیدگی کند.
منبع: اعتماد آنلاین