تاریخ: ۹:۵۱ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
دایی بر سر ۳ راهی پیشنهادات خارجی

علی دایی که خیلی‌ها گمان می‌کردند شاید روی نیمکت پرسپولیس بنشیند احتمالاً در کشور دیگری مربیگری خواهد کرد.

در شرایطی که  در ایران هنوز با تیمی قرارداد نبسته است خبر رسیده که او از سه کشور  پیشنهاد رسمی دریافت کرده است. آقای گل فوتبال جهان که پس از جدایی برانکو از پرسپولیس شایعه شده بود یکی از گزینه‌های هدایت این تیم است به احتمال فراوان فصل جدید را در یکی از تیم‌های خارج از ایران مربیگری خواهد کرد.

دایی و پرسپولیس

از همان زمانی که برانکو اعلام کرد به ایران برنمی گردد بحث بر سر اینکه دایی یکی از گزینههاست مطرح شد. هرچند که در فضای مجازی هواداران پرسپولیس از این اتفاق استقبال خوبی نکردند اما خبر رسیده که نباید همه این اتفاق‌ها را به فضای مجازی و ناراحتی هواداران ربط داد. بر اساس شایعاتی که به گوش می‌رسد ظاهراً یک نفر در داخل وزارت خانه دوست ندارد او روی نیمکت پرسپولیس بنشیند! یک نفر که خیلی از اخبار وزارت خانه از طریق او در فضای مجازی رسانه‌ای می‌شود.اتفاقی که این بار به مزاج خیلی از هوادارن پرسپولیس خوش آمده و آنها از این مخالفت استقبال کرده اند! به عقیده منتقدان در شرایطی که کشور درگیر جنگ اقتصادی است و حتی واردات دارو و خیلی از ملزومات اساسی با مشکل روبرو است نباید ارز به مربیان خارجی اختصاص یابد. آنها بر این عقیده هستند که استقلالی‌ها هم نباید سرمربی و کادر خارجی استخدام می‌کردند، در شرایطی که می‌توانستند هدایت تیم خودشان را به یک ایرانی بسپارند.

دایی و پیشنهاد از ژاپن

هنوز اسم تیم و باشگاهی که به علی دایی برای حضور در لیگ ژاپن پیشنهاد داده مطرح نشده است. اما بر اساس اخبار رسیده یکی از همدوره های دایی در تیم ملی ژاپن که مالک یکی از باشگاه‌های این کشور است به او پیشنهاد داده تا حضور در لیگ این کشور را تجربه کند. ظاهراً خود دایی مخالفت زیادی با این پیشنهاد ندارد اما همه چیز را منوط به مشورت با خانواده اشکرده و از آنها فرصت خواسته تا به زودی جواب شان را بدهد.

دایی و آذربایجان

این پیشنهاد از طریق یکی از دوستان دایی به او رسیده است. هرچند که لیگ فوتبال آذربایجان شاید جذابیت‌های زیادی نداشته باشد اما در هر صورت پیشنهادی است که با توجه به نزدیک بودن به ایران جزو گزینه‌های مورد بررسی برای آقای گل جهان قرار گرفته است.حضور دایی در آذربایجان کمرنگ‌تر از حضور او در ژاپن به نظر می‌رسد.

دایی و تیم ملی کویت

پیشنهاد دیگری که به دایی شده حضور در کویت است. البته نه هدایت تیمی از باشگاه‌های این کشور، بلکه حضور در راس تیم ملی این کشور.این پیشنهاد توسط فیصل الدخیل بازیکن اسبق تیم ملی کویت که ظاهراً از دوستان علی دایی است به او شده. دایی خودش هم چندان بدش نمی‌آید که غیر از ایران حضور در تیم ملی یک کشور آسیایی را هم تجربه کند. با این حال سرمربی اسبق پرسپولیس از آنها هم زمان خواسته تا پس از بررسی‌های لازم نظر قطعی اش را به آنها اعلام کند.