تاریخ: ۱۲:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
درخت دوستی ترامپ و ماکرون خشکید

منابع آگاه می‌گویند همزمان با سرد شدن رابطه رؤسای جمهوری فرانسه و آمریکا، درختی که آنها سال گذشته به نشانه دوستی در حیاط کاخ سفید کاشته بودند؛ خشک شده است.

درختی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل ماکرون همتای فرانسوی وی در جریان سفر سال گذشته رئیس جمهوری فرانسه به ایالات متحده کاشته بودند؛ خشک شد.

این در حالی است که از زمان سفر سال گذشته رئیس جمهوری فرانسه به آمریکا روابط رهبران ۲ کشور به دلیل اختلاف بر سر پرونده هسته ای ایران، تجارت و تغییرات اقلیمی به سردی گرائیده است.

از این درخت بلوط به عنوان نماد دوستی بین روسای جمهور فرانسه و آمریکا یاد شده بود. امانوئل ماکرون در جریان سفر سال ۲۰۱۸ خود به واشنگتن این اصله درخت بلوط را به دونالد ترامپ هدیه داده بود. رهبران ۲ کشور به همراه همسران خود طی مراسمی این درخت بلوط را در حیاط کاخ سفید کاشته بودند.

تنها چند روز بعد، خبرنگاران متوجه شده بودند که این درخت در جای خود در حیاط کاخ سفید قرار ندارد. سفیر فرانسه در آمریکا در آن زمان گفته بود که این درخت به قرنطینه انتقال یافته است و بعداً دوباره در حیاط کاخ سفید کاشته خواهد شد.

با این حال اکنون یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد که این اصله درخت بلوط که قرار بود نماد دوستی بین فرانسه و آمریکا باشد در قرنطینه خشک شده است.

این درخت بلوط از جنگلی در شمال فرانسه به واشنگتن انتقال یافته بود. حدود ۲ هزار تفنگدار دریایی آمریکا در جریان جنگ جهانی اول در نزدیکی این جنگل کشته شده بودند.