سردار جوانی :
تاریخ: ۱۳:۰۷ :: ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
منافع‌مان به خطر بیفتد، منافع‌شان را به خطر می‌اندازیم/ تهدید ایران “یک تهدید معتبر” است

معاون سیاسی سپاه می‌گوید که اگر کسانی بخواهند منافع ایران را به خطر بیاندازند، ایران هم منافع آنها را با امکاناتی که دارد، به خطر می‌اندازد.

وی با بیان اینکه موقعیت ژئوپلتیکی ایران هم به گونه‌ای است که بدون حضور جمهوری اسلامی تامین امنیت آبراه‌های منطقه میسر نیست، تصریح کرد:‌ این امنیت متاثر از اراده نظام سیاسی در ایران است. بر همین اساس است که وقتی کشوری ایران را تهدید می‌کند و این موضوع را مطرح می‌کند که اگر بخواهد می‌تواند جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد، تهدید متقابل ایران، یک تهدید معتبر است.

سردار جوانی افزود: واقعیت‌های دهه‌های اخیر نشان می‌دهد مهم ترین عامل بی ثباتی در منطقه مداخلات خارجی  و عواملی که به نوعی وابسته گروه‌های خارجی و کشورهای فرا منطقه‌ای بوده‌اند، بوده است.

معاون سیاسی سپاه تاکید کرد: ما نمونه این نا‌امنی‌ها در کشورهایی مانند سوریه، پاکستان، عراق و افغانستان مشاهده کردیم. امروز آبراه خلیج فارس و تنگه هرمز از امنیت خوبی برای انتقال انرژی و نفت برخوردار است و بسیاری از کارشناسان جهان به نقش بی بدیل جمهوری اسلامی در برقراری امنیت این منطقه تاکید می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: عملی شدن این موضوع به موقعیت راهبردی ایران و اشرافش بر آبراه‌های این نقطه از جهان و امکانات و توانمندی‌ها و اراده سیاسی نظام مستقر در ایران بر می‌گردد.