تاریخ: ۱۰:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
هشدار آمریکا به کشتی‌های تجاری‌اش درباره عبور از تنگه هرمز : ممکن است هدف ایران قرار بگیرید

اداره کشتیرانی آمریکا به کشتی‌های تجاری و باربری این کشور درباره تهدیدهای ادعایی ناشی از تحرکات ایران و متحدانش هشدار داده است. این نهاد آمریکایی گفته است: "ممکن است ایران و متحدانش کشتی‌های تجاری، از جمله نفتکش‌ها، یا کشتی‌های نظامی آمریکا را در دریای سرخ، باب المندب یا خلیج فارس هدف قرار دهند."

اداره کشتیرانی آمریکا به کشتی‌های تجاری و باربری این کشور درباره تهدیدهای ادعایی ناشی از تحرکات ایران و متحدانش هشدار داده است.
این نهاد آمریکایی گفته است: “ممکن است ایران و متحدانش کشتی‌های تجاری، از جمله نفتکش‌ها، یا کشتی‌های نظامی آمریکا را در دریای سرخ، باب المندب یا خلیج فارس هدف قرار دهند.”
آمریکا با اعزام ناو هواپیمابر لینکلن و استقرار چهار بمب‌افکن ب ۵۲حضور نظامی خود در خلیج فارس را تشدید کرده است.
مقام‌های ایرانی در هفته‌های قبل به احتمال بستن تنگه هرمز اشاره کرده‌اند، اما در عین حال می‌گویند امنیت منطقه اولویت آنها است و این نیروهای آمریکایی هستند که امنیت منطقه را به خطر می‌اندازند
اداره کشتیرانی آمریکا از کشتی‌هایی که با پرچم آمریکا حرکت می‌کنند خواسته است تا در صورتی که مسیرشان از تنگه هرمز می‌گذرد، دو روز قبل از عبور از این تنگه به ناوگان پنجم آمریکا، مستقر در بحرین، اطلاع دهند.
ماموریت این ناوگان از طرف آمریکا تامین امنیت کشتی‌های تجاری در حوزه خلیج فارس تعیین شده است.
دریاسالار جیم مالوی، فرمانده این ناوگان، به رویترز گفته است که نیروهای او در آماده‌باش هستند، هرچند که نیروهای آمریکایی به دنبال جنگ با ایران نیستند.
در دهه‌های اخیر نیروهای ایران و آمریکا در چندین مورد با اخطار رادیویی یا شلیک تیر هشدار با یکدیگر مواجه شده‌اند و حتی ایران چند ملوان نظامی آمریکایی را برای مدتی کوتاه به خاطر ورود به آب‌هایش بازداشت کرد.