معاون سازمان امداد و نجات هلال احمر
تاریخ: ۱۴:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
حوادث ترافیکی در صدر ماموریت‌های هلال احمر در طرح تابستانه/ انجام بیش از ۶۰۰۰ مأموریت

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح آمارهای مربوط به عملیات امدادگران جمعیت هلال احمر در طرح امداد و نجات تابستانه از انجام بیش از 6000 مأموریت خبر داد که بیش از نیمی از آنها را ماموریت‌های مربوط به حوادث ترافیکی شامل می‌شود.

شاهین فتحی معاون امداد و نجات سازمان هلال احمر با تشریح آمار مربوط به عملیات‌های جمعیت هلال احمر از آغاز طرح ملی تابستان ۹۷ اظهارکرد: طرح ملی تابستانه از ۱۳ خرداد ماه آغاز شده است که تا ۳۰ تیر ماه جمعیت هلال احمر مجموعا ۶۳۳۸ ماموریت انجام داده است که ۵۱ درصد از این ماموریت‌ها مربوط به حوادث ترافیکی، ۶ درصد حوادث ساحلی و ۵ درصد نیز مربوط به حوادث کوهستان بوده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه در طول این مدت به ۵۱ هزار و ۵۴۱ نفر امدارسانی شده است، افزود: در مجموع مأموریت‌های انجام شده نیز مجموعا ۶۳۲۴ نفر توسط امدادگران از حوادث مختلف نجات یافتند که بیشترین میزان این آمار با ۵۷ درصد، مربوط به حوادث ترافیکی است و ۲۳ درصد از نجات‌یافته‌ها نیز مربوط به حوادث ساحلی است. همچنین ۶ درصد از آمار نجات‌یافته‌ها نیز مربوط به عملیات کوهستان است.

وی در مورد ارائه خدمات درمانی به حادثه‌دیدگان نیز گفت: در کل مأموریت‌ها ۹۹۳۸ نفر خدمات سرپایی دریافت کردند و ۳۶۲۱ نفرنیز به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین علاوه بر آن در برخی از حوادث نیاز به اسکان بوده که این مسئله نیز شامل ۱۰۶۰ نفر می‌شود.

فتحی با اشاره به عملیات رهاسازی نیز تصریح کرد: عملیات رهاسازی یکی از عملیات‌هایی است که ما در جاده‌ها انجام می‌دهیم و امدادگران با استفاده از تجهیزاتی که دارند افراد محبوس شده در خودرو ها را خارج می‌کنند و در طول این مدت ۶۳۱ مورد از این عملیات انجام شده و به دنبال آن ۱۰۰۷ نفر مصدوم رهاسازی شده‌اند.