تاریخ: ۹:۲۰ :: ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
طرح ملی حفظ موجب دور نگه داشتن دانش آموزان از آسیب اجتماعی است

وزیر آموزش‌وپرورش در پنجاه و دومین جلسه کمیسیون تخصصی آموزش عمومی قرآن‌کریم طرح ملی حفظ را موجب دور نگه داشته شدن دانش آموزان از آسیب اجتماعی دانست.

سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در پنجاه و دومین جلسه کمیسیون تخصصی آموزش عمومی قرآن‌کریم با تشکر از تلاش‌های متصدیان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم گفت: برگزاری چنین مسابقاتی با توجه به شرایط اقتصادی بسیار سخت است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اقدامات صورت گرفته در طرح ملی حفظ، گفت: امیدوارم در تمامی طرح‌های ملی از جمله طرح ملی حفظ قرآن‌کریم هم‌افزایی صورت گیرد و دستگاه‌ها باهم مدارا کنند تا اقدامات خوبی صورت بگیرد.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه دو میلیون و هشتصد هزار دانش‌آموز در طرح حفظ قرآن‌کریم شرکت کردند، گفت: این طرح برای انس و الفت با قرآن‌کریم و دور نگه داشتن دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی سرمایه قابل‌استفاده‌ای است.

بطحائی خاطرنشان کرد: در زمان مناسب به هیئت دولت پیشنهاد داده خواهد شد تا اعتباری را برای توسعه فرهنگ قرآنی در نظر بگیرند.

رئیس کمیسیون تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن کریم کشور افزود: امیدوارم کارگروه‌ها طی حداکثر یک ماه آینده برنامه‌های سال ۹۸ را مشخص کنند و آماده اجرا شود تا در جلسه آینده که بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد، موضوعات را نهایی کنیم.