تاریخ: ۱۵:۲۵ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
استقرار یالگردهای انگلیس در استونی علیه روسیه

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Sky News انگلستان تصمیم گزفته است تا 5 فروند بالگرد تهاجمی آپاچی را به استونیا جهت نیروی "بازدارنده روسیه" جهت حمله احتمالی از سوی این کشور اعزام کند.

گروهی متشکل از ۵ فروند بالگرد تهاجمی ” آپاچی” انگلیس در راستای مهار نفوذ روسیه در اروپا، به استونی اعزام شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Sky News انگلستان تصمیم گزفته است تا ۵ فروند بالگرد تهاجمی آپاچی را به استونیا جهت نیروی “بازدارنده روسیه” جهت حمله احتمالی از سوی این کشور اعزام کند.
بالگرد شناسایی Wildcat هنگام استقرار ، بالگردهای آپاچی را که به عنوان بخشی از برنامه های ناتو برای گسترش حضور نظامی در اروپای شرقی صورت می گیرد، همراهی خواهد نمود.
گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس، اظهار داشت، استقرار بالگرد تهاجمی در استونی، اهمیت “حیاتی” برای تمام اروپا دارد.

سقوط هلیکوپتر آپاچی امریکائی در یمن

وی گفت: “یکی از دلایلی که مارا مجبور به این اقدام نمود، تهدید بسیار واقعی است که ما از سوی روسیه می بینیم. و ارسال این بالگردهای تهاجمی نشان دهنده این امر است که ما به طور مداوم متوجه وضعیت هستیم و خود را با شرایط آماده می سازیم”.
پیشتر روزنامه «سان» انگلیس از اعزام چندین فروند بالگردتهاجمی ” آپاچی” این کشور به مدار قطب شمال خبر داد.
هدف از این اقدام که برای نخستین بار انجام شد و حکایت از راهبرد جدید انگلیس در منطقه قطب شمال دارد؛ مقابله با تهدیدهای روز افزون عنوان شد.
گفتنی است کشورهای غربی ادعاهایی مبنی بر تلاش روسیه برای نظامی‌کردن این منطقه مطرح می‌کنند و در واقع، هدف از اعزام آپاچی‌های نیروی هوایی انگلیس به مدار شمال، تقویت جبهه شمالی ناتو است.
این درحالی است که گاوین ویلیامسون وزیر دفاع انگلیس اواخر سپتامبر ۲۰۱۸، هنگام رونمایی از راهبرد جدید ، از لزوم آمادگی ارتش این کشور برای مقابله با هر گونه تهدید احتمالی سخن گفته بود.
به گفته وی، لازمه اجرای این راهبرد، تداوم تمرین‌های نظامی مشترک نیرو های دریایی انگلیس و ناتو است.

برچسب ها: ,