وقتی یک برنامه تلویزیونی معیار جمهوریت نظام می شود
تاریخ: ۱۲:۰۷ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
نامه یاسر هاشمی به عادل فردوسی پور

ظاهرا همشهری بودن عادل خان برای جناب هاشمی اهمیت فراوانی دارد ولی رفتارهای غیر اخلاقی عادل همچون اختلاف افکنی بین مدیران فوتبالی و سوء استفاده از رسانه ملی جهت به حاشیه راندن مربیانی که جناب فردوسی پور از آنها خوششان نمی آید همچون محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی و .. برای ایشان اهمیتی ندارد! همچنین در نامه ایشان جمهوریت نظام با پخش یک برنامه تلویزیونی حاشیه پرداز  گره خورده و با عدم پخش آن جمهوریت نظام زیر سوال رفته است!

به گزارش جهان نيوز، یاسر هاشمی، فرزند آیت الله هاشمی که جدیدا رو به نامه نگاری به این و آن آورده است،  در نامه ای به عادل فردوسی پور نوشت:  با محبوبیت خویش، خشم جماعتی را برانگیختی که علیرغم ادعاهای اسلامی، نه با جمهوریت سازگارند و نه برایشان رای و نظر مردم، مهم است.

 متن این نامه به شرح زیر است:

“چون که صد آمد نود هم پیش ماست

همشهری عزیزم
عادل فردوسی پور
مولانا شعری در حقانیت نام پیامبر اسلام و ادعاهای شاهان دارد و یک مصرع آن ضرب المثل شیرینی در فرهنگ ایرانیان شده است که: “چون که صد آمد نود هم پیش ماست”

نود، به گواهی مسئولان صدا و سیما، مردمی ترین برنامه شناخته شده و این یعنی:
با محبوبیت خویش، خشم جماعتی را برانگیختی که علیرغم ادعاهای اسلامی، نه با جمهوریت سازگارند و نه برایشان رای و نظر مردم، مهم است.

مشکل پدر هم با این جماعت خوددین پندار همین بود که باهر بهانه ، می خواستند جمهوریت را از جمهوری اسلامی بگیرند.

سرافراز و استوار باش که با برنامه ۹۰ نه تنها پیش جوانان عزیزی که در دل ۸۰ میلیون ایرانی جاودان گشتی.

سعادتت در زندگی فردی، کاری و اجتماعی را  از خداوند خواستارم و مطمئنم اندیشه هایت چون نهال از دل صدا و سیما برمی خیزد و دوباره اوج خواهد گرفت.

انشاالله”

از آنجاییکه شبکه خبری ملی بنا به رسالت خود وابسته به هیچ جناحی نیست و وظیفه خود را دفاع از ارزشهای اسلامی ، اخلاقی و ملی میداند  لذا در مورد مشکل پیش آمده برای جناب فردوسی پور هم آنرا اختلافی درون سازمانی دانسته و علت آن را نیز ضعف صدا و سیما در تعیین حدود اختیارات برنامه سازان میداند . اما ظاهرا همشهری بودن عادل خان برای جناب هاشمی اهمیت فراوانی دارد ولی رفتارهای غیر اخلاقی عادل همچون اختلاف افکنی بین مدیران فوتبالی و سوء استفاده از رسانه ملی جهت به حاشیه راندن مربیانی که جناب فردوسی پور از آنها خوششان نمی آید همچون محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی و .. برای ایشان اهمیتی ندارد! همچنین در نامه ایشان جمهوریت نظام با پخش یک برنامه تلویزیونی حاشیه پرداز  گره خورده و با عدم پخش آن جمهوریت نظام زیر سوال رفته است!