تاریخ: ۹:۱۰ :: ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
نگرانی از افزایش خروجی سد کرخه/ مقاومت برخی مردم خوزستان برای تخلیه خانه هایشان

استاندار خوزستان با بیان اینکه نگرانی ما هم بیشتر به دلیل حجم خروجی آب کرخه است که ممکن است برخی مناطق را تهدید کند، گفت: خواهش کردیم مردمی که در معرض خطر سیل هستند منازلشان را خالی کنند منتهی برخی مردم مقاومت می کنند.

غلامرضا شریعتی افزود: بار دیگر از مردم سوسنگرد، بستان، فهیمه، کوت سید نعیم، هویزه و حمیدیه می خواهیم هر چه سریعتر اقدام به ترک خانه هایشان کنند.

وی گفت: امکانات اولیه برای اسکان اضطراری مردم این شهرها ایجاد شده است.

استاندار خوزستان افزود: علت درخواست ما از مردم این مناطق برای ترک خانه هایشان افزایش خروجی آب از سد کرخه است.

شریعتی گفت: نیروی انتظامی و بسیج امنیت خانه های مردم را تامین می کنند.

وی افزود: سد کرخه و دز در پایدار ترین وضعیتشان قرار دارند و هیچ مشکلی در این دو سد وجود ندارد.

استاندار خوزستان گفت: ما به همه روستاها برای تخلیه اطلاع رسانی کرده ایم و چند بار در سیمای ملی و استانی حتی خواهش کردیم که مردمی که در معرض خطر سیل هستند منازلشان را خالی کنند و به مکان ها و اردوگاههایی که فراهم شده بروند منتهی مردم مقاومت می کنند و البته ما به آنها هم که مانده اند بنا بر وظیفه کمک می کنیم.

شریعتی افزود: ما در استان امکانات و زیرساخت های لازم را برای اسکان داریم ما امکانات راهیان نور را داریم که ۱۰۰ هزار تخت است و همه محیط های ورزشی، مدارس، پادگان ها را آماده کرده ایم و نگرانی ما هم بیشتر به دلیل حجم خروجی آب کرخه است که ممکن است برخی مناطق را تهدید کند.

رئیس سازمان امداد و نجات نیز گفت: در خوزستان ۴۰ اردوگاه برای اسکان بیش از ۱۰۰ هزار نفر پیش بینی و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیمای مرکز خوزستان و سایت های مختلف و سایت هلال احمر شده است.

سلیمی با اشاره به فراهم شدن اسکان ۱۰۰ هزار نفر گفت: همه زیرساخت های لازم برای اسکان اضطراری آماده شده و آدرس همه اردوگاه ها در سایت امداد و نجات و هلال احمر موجود است.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به توزیع دفترچه های امداد و نجات گفت: با توزیع دفترچه ها در معمولان و پل دختر کار کمک رسانی و توزیع غذا و اقلام دیگر در این مناطق سر و سامان می گیرد.