تاریخ: ۱۲:۴۰ :: ۱۳۹۸/۰۱/۰۶
“سال ۹۷”؛ سال سرکوب تروریست‌ها؛ درخشش سپاه در مقابله با تروریست‌ها

سال ۱۳۹۷ مانند هر سال با اخبار متنوع و مهمی در حوزه دفاعی وامنیتی کشور همراه بود. در این سال فرماندهان و مقامات ارشد نظامی کشورمان با پیگیری دیپلماسی دفاعی سفرهای متعددی به کشورهای منطقه داشتند و رایزنی‌هایی با مقامات نطامی سیار کشورها برای گسترش همکاری های دفاعی و نطامی دو جانبه داشتند. سال ۹۷ […]

سال ۱۳۹۷ مانند هر سال با اخبار متنوع و مهمی در حوزه دفاعی وامنیتی کشور همراه بود.

در این سال فرماندهان و مقامات ارشد نظامی کشورمان با پیگیری دیپلماسی دفاعی سفرهای متعددی به کشورهای منطقه داشتند و رایزنی‌هایی با مقامات نطامی سیار کشورها برای گسترش همکاری های دفاعی و نطامی دو جانبه داشتند.

سال ۹۷ همچنین سال ضربات متعد نیروهای مسلح کشورمان بر پیکره تروریست‌هایی بود که اقداماتی علیه برخی مناطق مرزی کشورمان انجام دادند و منجر به بروز حوادثی تلخ و شهادت چندین تن از مرزبابن کشورمان شدند.

در این سال همچنین نیروهای مسلح کشورمان دستاوردهای بسیار خوبی از موشک کروز زمینی هویزه گرفته تا زیردریایی فاتح و ناوشکن سهند و بسیاری دستاوردهای دیگر نیز رونمایی کردند.

سال ۹۷ سال عملیات‌های بزرگ نیروهای مسلح بود. در این سال ۲ بار یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه مواضع تروریست‌ها در خارج از مرزهای کشور را مورد هدف قرار داد. همچنین در این سال نیروهای مسلح و امنیتی کشور ضربات سنگینی را بر پیکر تروریست‌هایی که قصد ورود به کشور و انجام عملیات‌های تروریستی داشتند وارد کردند.

در ادامه به مهمترین عملیات‌ نیروهای مسلح می‌پردازیم.


درگیری سپاه و ناجا با یک تیم تروریستی در جنوب شرق کشور

 

در ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامدادسه‌شنبه ۲۸ فروردین‌ماه یک تیم تروریستی از داخل خاک پاکستان با حمله به برجک مرزبانی ناجا در «میل مرزی۸۹»، قصد تصرف آن را داشتند که با مقاومت شدید نیروهای مرزبانی و قرارگاه قدس مستقر در برجک  مواجه و با ورود نیروهای احتیاط به منطقه برای کمک به آنها ، طی یک درگیری شدید، اقدام قاطعانه و به موقع رزمندگان اسلام تروریست‌ها را در دستیابی به هدف شوم خود ناکام گذاشتند.

در این درگیری سه نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند و تعدادی زخمی و متواری شدند و بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی نیروهای احتیاط با یک تله انفجاری، دو تن از رزمندگان دلاور سپاه شهید و دو تن دیگر نیز زخمی شدند.


انهدام یک تیم تروریستی در شمال‌غرب کشور توسط نیروی زمینی سپاه/ ۷ تروریست کشته و زخمی شدند

 

مقارن با شامگاه ۱۸ خرداد یک تیم تروریستی مسلح که با برنامه‌ریزی و هدایت از منطقه شمال عراق، قصد نفوذ به خاک کشور و انجام اقدامات خرابکارانه و ضد امنیتی را داشتند، با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی دقیق رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) در دام رزمندگان گرفتار و طی یک درگیری در منطقه مرزی اشنویه، این تیم تروریستی به‌طور کامل منهدم شد.


سپاه پاسداران رکورد زد؛ انهدام ۳ تیم تروریستی در کمتر از ۲۴ ساعت

 

۲۰ خرداد ماه سپاه با انهدام سه تیم تروریستی در یک روز رکورد انهدام تیم‌های تروریستی در یک روز را شکست.

در این عملیات‌ها سپاه توانست در کمتر از ۲۴ ساعت ۳ تیم تروریستی را که از مرزهای غرب و شمال‌غرب کشور قصد نفوذ به عمق خاک کشور را داشتند، منهدم کند. این عملکرد نیروی زمینی سپاه نشان‌دهنده رصد و  اشراف اطلاعاتی بالای رزمندگان نزسا و آمادگی آنان برای مقابله با تیم‌ها و گروهک‌های تروریستی است که قصد ایجاد ناامنی در کشور را دارند.


انهدام یک تیم تروریستی در جنوب‌شرق کشور توسط نیروی زمینی سپاه

 

۴ تیرماه قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک تیم تروریستی وابسته به گروهک‌های تکفیری از منطقه تهلاب میرجاوه (میل ۹۶) قصد نفوذ به عمق خاک جمهوری اسلامی ایران و انجام اعمال خرابکارانه و تروریستی را داشتند که با هوشیاری رزمندگان مستقر در منطقه مرزی ‌، ناکام و پس از درگیری و دادن تلفات متواری شدند.


وزارت اطلاعات: دو اقدام تروریستی در کردستان و خوزستان خنثی شد

 

۱۶ مرداد ماه وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) دو اقدام تروریستی گروهک های تجزیه طلب و تکفیری را در کردستان و خوزستان شناسایی و خنثی کردند.

سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات کردستان و خوزستان ضمن دستگیری شش نفر از عناصر این تیم های تروریستی از آنها هفت عدد اسلحه کلاشینکف، سه قبضه سلاح یوزی ، ۱۷ قبضه کلت کمری ، هشت عدد نارنجک، دوربین دید در شب و مقادیر قابل توجهی مهمات کشف و ضبط کردند

سپاه یک تیم تروریستی را در غرب کشور منهدم کرد/ ۱۰ تروریست به‌هلاکت رسیدند

 

۲۰ مرداد ماه روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  یک تیم مجهز تروریستی وابسته به استکبار جهانی و سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه که قصد نفوذ به کشور از منطقه مرزی اشنویه برای ایجاد ناامنی و انجام اقدامات خرابکارانه را داشت در کمین رزمندگان غیور و شجاع قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه گرفتار شد و طی درگیری سنگین حداقل ۱۰ تن از تروریست‌ها به‌هلاکت رسیده و تعداد دیگری نیز زخمی شدند.


وزارت اطلاعات دو تیم تروریستی در غرب کشور را منهدم کرد

 

۵ شهریور ماه با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در ادارات کل اطلاعات کرمانشاه و کردستان، دو تیم تروریستی وابسته به کشور‌های متخاصم­ در غرب کشور منهدم شد.

یکی از این تیم‌ها شامل ۱۲ نفر از عوامل و مرتبطان عوامل تروریستی بود که همگی آنها شناسایی و دستگیر شدند.


انهدام یک تیم تروریستی توسط سپاه در شرق کشور

 

در ادامه عملیات‌های نیروهای مسلح علیه تروریست‌ها، ۹ شهریور قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از انهدام یک تیم تروریستی در مرزهای شرقی ایران خبر داد که قصد داشت برای اقدامات خرابکارانه وارد کشور شود.

در این درگیری چهار تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند و سه تن دیگر از آنان زخمی شدند.

 


سپاه یک‌تیم‌ تروریستی‌ را در کردستان منهدم کرد/ هلاکت ۶ تروریست

 

۱۶ شهیریور ماه یک تیم از اشرار گروهک تروریستی پژاک طی یک عملیات پیچیده و دقیق اطلاعاتی، در منطقه مریوان استان کردستان در کمین رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهد گرفتار و شش تن از تروریست ها به هلاکت رسیده و تعدادی نیز مجروح و متواری شدند.


حمله موشکی سپاه به مقر تروریست‌های حزب دموکرات کردستان

 

۱۷ شهوریور ماه یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه با مشارکت یگان پهپادی نیروی زمینی سپاه، در یک عملیات موفق، محل استقرار و جلسه سران یکی از گروهک‌های پلید و جنایتکار و مرکز آموزش تروریست‌های وابسته را با ۷ فروند موشک زمین به زمین کوتاه برد، مورد هدف قرار داد.

در این عملیات، این مرکز توطئه علیه امنیت ملی ایران منهدم و دهها تن از سران و عناصر مهم عملیاتی گروهک به هلاکت رسیده و زخمی شدند.

نفر دوم‌گروهک‌ تروریستی جیش‎الظلم توسط سپاه به هلاکت رسید

 

۶ مهرماه فرمانده نیروی زمینی سپاه از هلاکت نفر دو‌م گروهک تروریستی جیش الظلم در درگیری با رزمندگان‌ قرارگاه قدس سپاه خبر داد.

‎در این عملیات دقیق و غافلگیرانه که با آتش پرحجم رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه همراه بود، چهار تن از تروریست‌ها ی پلید به هلاکت رسیدند.با شناسایی اجساد تروریست ها مشخص شد یکی از تروریستهای معدوم “ملا هاشم نکری”  نفر دوم گروهک تروریستی جیش الظلم است.


سومین ضربت موشکی بر پیکر تروریست‌ها/ قیامِ بالستیک‌های سپاه با ذوالفقار ۷۰۰ کیلومتری

 

بامداد دوشنبه با ۶ فروند موشک بالستیک و ۷ فروند پهپاد رزمی، مواضع و مقرهای تروریست‌ها را در شرق فرات در خاک سوریه هدف قرار داد و تعداد زیادی از آنها را به هلاکت رساند