تاریخ: ۱۲:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۱/۰۲
ترخیص ۷۰ هزار راس دام سبک از گمرک چابهار طی دو هفته اخیر

مدیر کل گمرک چابهار گفت: طی دو هفته اخیر حدود ۷۰ هزار راس دام سبک اروپایی، متعلق به شرکت امور دام کشور از این گمرک ترخیص شد.

عزیزالله شمس با اشاره به اینکه دومین محموله دام سبک وارداتی حامل بیش از  ۱۶ هزار راس گوسفند زنده اروپایی بوده است، گفت: از این تعداد حدود ۹ هزار راس ترخیص و از گمرک خارج شده  است.

وی گفت: با پیگیری های صورت گرفته ۷ هزار راس دام زنده باقی مانده نیز تا پایان امروز از گمرک چابهار ترخیص خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، در ایام پایانی سال با توجه به کمبود گوشت قرمز در کشور تلاشهای شبانه روزی در گمرکات مرزی کشور برای ترخیص هرچه سریع تر این محموله ها صورت گرفت.

وی گفت: وزن محموله۱۶۳۰۰ راسی گوسفند زنده اروپایی  نزدیک به هزار تن است. حدود ۵۱۱ تن ترخیص و مابقی نیز در روز جاری از این گمرک ترخیص خواهد شد.

با توجه به تلاشهای شبانه روزی کارکنان در مناطق مرزی کشور بهتر است، در صورت وجود امکانات و منابع رسیدگیهای لازم  از سوی دفاتر ستادی نسبت به این مناطق صورت گیرد.

همچنین شمس با بیان اینکه، محموله قبلی دام زنده وارداتی نیز متعلق به شرکت پشتیبانی امور دام بوده است، گفت: بیش از ۵۰ هزار راس گوسفند زنده مربوطه نیز به طور کامل از گمرک چابهار با طی تشریفات قانونی ترخیص شده است.

به گفته مدیرکل گمرک چابهار، بر این اساس طی دو هفته اخیر حدود  ۷۰ هزار راس دام سبک اروپایی، متعلق به شرکت امور دام کشور از این گمرک ترخیص شد.