تاریخ: ۲۰:۴۸ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
شروع نگران‌کننده سرخ‌ها/ پرسپولیس نشانی از نایب قهرمان نداشت

تیم فوتبال پرسپولیس در اولین دیدار خود در این فصل از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برابر پاختاکور ازبکستان با نتیجه تساوی متوقف شد.

تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و پاختاکور ازبکستان از ساعت ۱۸:۳۰ امروز سه شنبه در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه تساوی یک – یک به اتمام رسید.

در این مسابقه که با قضاوت ادهم محمد داور اردنی برگزار شد، مراد بیکمائف (۵) برای پاختاکور و ماریو بودیمیر (۲۵) برای پرسپولیس گلزنی کردند.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس تیمش را با ترکیب علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، سیدجلال حسینی، احمد نورالله‌ی، مهدی ترابی، کمال کامیابی نیا، مهدی شیری، ماریو بودیمیر (۷۱ – سیامک نعمتی)، محمد نادری، علی علیپور و بشار رسن (۸۸ – سروش رفیعی) وارد زمین کرد.

دقایق ابتدایی این مسابقه با اشتباهات بازیکنان پرسپولیس و بازی هجومی و مالکانه تیم پاختاکور همراه بود و خیلی زود هم به نتیجه رسید.

شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس در دقیقه ۵ در دفع توپ کنار محوطه جریمه پرسپولیس دچار اشتباه شد. همان توپ روی دروازه نماینده ایران سانتر شد که ابتدا با ضربه سر بازیکنان پاختاکور به تیرک پرسپولیس خورد و در برگشت توسطبیکمائف به گل تبدیل شد. این گل هم مشکوک به خطای بازیکن پاختاکور بود و هم مشکوک به آفساید اما داور آنراصحیح اعلام کرد.

پرسپولیس بعد از این گل در دقیقه ۸ می‌توانست توسط مهدی ترابی به گل تساوی برسد ولی ضربه ترابی در یک رفت و برگشت به کرنر رفت. در دقیقه ۱۰ بازهم تیم پاختاکور این فرصت را داشت که روی خروج اشتباه بیرانوند به گل دوم برسد که این موقعیت از دست رفت.

در نهایت این ماریو بودیمیر مهاجم کروات پرسپولیس بود که در دقیقه ۲۵ روی پاس بشار رسن توانست با یک شوت از درون محوطه جریمه پاختاکور کار را به تساوی بکشاند.

در وقت‌های تلف شده نیمه نخست یکی از بازیکنان پاختاکور شوت سنگینی به سمت دروازه پرسپولیس زد که با واکنش خوب بیرانوند راهی کرنر شد. در ادامه تلاش بازیکنان ثمری نداشت تا نیمه نخست با نتیجه تساوی یک – یک تمام شود.

در نیمه دوم بازی کمی متعادل‌تر شد و کیفیت مسابقه افت کرد. مهمترین موقعیت دقایق ابتدایی این نیمه، در دقیقه ۵۳ و با ضربه سر کمال کامیابی نیا رقم خورد با اختلاف کم از کنار دروازه پاختاکور به بیرون رفت.

برانکو در دقیقه ۷۱ برای افزایش سرعت تیمش، سیامک نعمتی را به جای بودیمیر وارد زمین کرد. بازیکنان پاختاکور در این نیمه بیشتر به دنبال گرفتن سرعت مسابقه بودند تا با همین یک امتیاز ایران را ترک کنند.

سروش رفیعی هم در دقایق پایانی به جای بشار رسن ‏‬ به بازی آمد اما این تعویض‌ها هم تأثیری در نتیجه بازی نداشت تا مسابقه با نتیجه تساوی یک – یک تمام شود.

با این نتیجه، رکورد نباختن پرسپولیس در ورزشگاه آزادی و در لیگ قهرمانان آسیا به ۱۸ مسابقه رسید.

در دیگر بازی این گروه، تیم‌های الاهلی عربستان و السد قطر از ساعت ۲۰:۴۵ به مصاف هم خواهند رفت.