تاریخ: ۸:۳۸ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
واکنش دالیچ به حضور در تیم ملی ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال کرواسی به احتمال مربیگری در خلیج فارس واکنش نشان داد.

زلاتکو دالیچ با تیم ملی فوتبال کرواسی توانست در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیهخوش بدرخشد و برای نخستین بار در تاریخ با کرواسی به فینال راه پیدا کند، هر چند که در نهایت برابر تیم ملی فوتبال فرانسه تن به شکست داد.

تیم‌های زیادی به دنبال دالیچ هستند و از تیم ملی فوتبال ایران هم به عنوان یکی از مشتریان این مربی کروات سخن به میان می‌آید.

دالیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کرواسی در گفت‌وگویی که با سایت عربی کوره داشت تاکید کرد که فعلاً به مربیگری در تیم دیگری فکر نمی‌کند.

او به پیشنهاد سرمربیگری برای تیم‌های دیگر اشاره کرد و در این رابطه گفت: اگر پنج سال قبل به من می‌گفتند که نایب قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را به دست خواهید آورد اصلاً باور نمی‌کردم. در فوتبال نمی‌توانی پیش‌بینی کنی که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. با این حال باید تاکید کنم که در شرایط کنونی تنها به تیم ملی کرواسی فکر می‌کنم و پیشنهادهای دیگر را بررسی نمی‌کنم. من در امارات و عربستان دوستان زیادی دارم و روزهای خوبی را در این دو کشور سپری کردم. دوست دارم بار دیگر به این دو کشور مسافرت کنم اما فعلاً سرمربی کرواسی هستم.

دالیچ ادامه داد: مردم کرواسی رفتار بسیار خوبی با من داشتند و فعلاً نمی‌خواهم این تیم را ترک کنم. افتخاری بزرگ‌تر از فعالیت در تیم ملی کشورت وجود ندارد. در شرایط کنونی تنها دغدغه من تیم ملی کرواسی است.

سرمربی تیم ملی فوتبال کرواسی درباره مودریچ و دستیابی او به توپ طلا، گفت: به نظرم مودریچبا شایستگی این جایزه را به دست آورد. مسی و رونالدو از بهترین‌های تاریخ هستند و رکوردهای زیادی را به نام خود به ثبت رسانده‌اند اما در فصل قبل مودریچ به خاطر نایب قهرمانی با کرواسی و قهرمانی با رئال مادرید در لیگ قهرمانان بهتر از رونالدو، مسی بود و با شایستگی هم توپ طلا را کسب کرد.