تاریخ: ۹:۰۳ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
اولتیماتوم به پاکستان؛ اقدامی علیه تروریست‌ها نکنید ‌وارد عمل می‌شو‌یم

جانشین اطلاعات ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: دولت پاکستان اعلام کرد تمام اقدامات لازم برای سرکوب تروریست ها انجام خواهد داد در صورتی که اقدامی صورت نگیرد ما متناسب با شرایط برای مقابله با تروریست ها درنگ نخواهیم کرد.

سردار سرتیپ میراحمدی، درباره پاسخ به سئوالی درباره نحوه برخوردهای آتی سپاه با تروریست‌ها اظهار داشت: بعد از اقدام تروریستی زاهدان و هشدار جدی که سپاه پاسداران و نیروهای مسلح به دولت پاکستان داد، دولت پاکستان یا باید وارد عمل شود و تروریست‌ها را از کشور خود خارج کند و یا اینکه جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از امنیت خود این حق را دارد در هرکجا که لازم باشد نسبت به آن‌ها اقدام کند.

وی تأکید کرد: دولت پاکستان اعلام کرد تمام اقدامات لازم برای سرکوب تروریست‌ها را انجام خواهد داد در صورتی که اقدامی صورت نگیرد ما متناسب با شرایط برای مقابله با تروریست‌ها درنگ نخواهیم کرد.

جانشین اطلاعات نیرو های مسلح در پاسخ به سئوال دیگر ‌خبرنگار تسنیم با بیان این که مهم ترین مسئله بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری امید آفرینی است، گفت: بیانیه گام دوم در واقع چشم‌انداز روشن ملت ایران برای حرکت رو به جلوست زیرا یکی از اقدامات دشمن‌ یأس‌آفرینی است و مقام معظم رهبری درست در مقابل این جریان خبیث استکبار جهانی یک حرکت شتاب دهنده و امیدآفرین را در این بیانیه ترسیم فرمودند.

سردار سرتیپ میراحمدی خاطرنشان کرد: متأسفانه در مقابل جریان ناامن‌سازی روانی و شایعه‌پراکنی دشمنان نتوانستیم اقدامات قابل قبولی را انجام بدهیم‌.

جانشین اطلاعات ستاد نیروهای مسلح افزود: سایر دستگاه‌های کشور و رسانه‌های داخلی نقش مهمی را در این مسئله دارند و به نظر می‌آید سایر دستگاه‌ها نسبت به این مسائل برنامه روشن و مشخصی ندارند.

وی با اشاره به این که مشکلات موجود کشور ریشه آن دشمنان خارجی است، گفت : آمریکایی‌ها علاقه مندند با وجود مشکلات کشور جناح های سیاسی هم دیگر را متهم کنند اما ریشه اصلی مشکلات مردم تحریم‌های گسترده‌ای است که آمریکا ایجاد کرده است.

سردار میراحمدی افزود: رسانه‌های منتسب به سپاه الحمدالله با بصیرت و هوشمند هستند و باید حواسشان باشد تا مسائل درونی نشوند.