قابل توجه علاقمندان خودرو
تاریخ: ۱۵:۱۷ :: ۱۳۹۷/۰۱/۰۷
۱۰ خودرویی که بیش از ۳۰۰ هزار کیلومتر می توانید از آنها استفاده کنید

خودروهای بسیاری هستند که می توانند تا بیش از 320 هزار کیلومتر کار کنند اما مشکل اینجاست که نیاز به تعمیرات و رسیدگی هایی دارند تا بتوان آن ها را دوباره مورد استفاده قرار دارد. هزینه ی این تعمیرات نیز کاملا وابسته به نوع و مدل خودرو است و بسیار می تواند متغیر باشد.اما خودروهای برتری هستند که پس از طی 320 هزار کیلومتر و سپس بررسی یک ساله هیچ مشکلی نداشته اند و در حقیقت قابل اعتمادترین خودروها هستند

جدیدترین آمارهای منتشر شده توسط کانسیومر ریپورت نشان می دهند که اکثر خریدارانی که خودرورا برای بیش از ده ها و یا صدها هزار کیلومتر مورد استفاده قرار می دهند ترجیح می دهند تا خودرویی ژاپنی را خریدارای کنند.
بخشی از این نظر سنجی شامل افرادی بود که خودروی خود را بیش از ۲۰۰ هزار مایل یا به عبارتی ۳۲۱ هزار کیلومتر مورد استفاده قرار داده بودند. پس از گذر اتومبیل از این کیلومتر همچنین آمار مشکلات و خرابی های خودروها نیز در سال نخست ثبت شد و به این ترتیب رانندگان می توانند متوجه شوند که بهترین خودرو پس از طی ۳۲۰ هزار کیلومتر کدام بوده است.
با جمع بندی نتایج نهایی، کانسیومر ریپورت اعلام کرد که قابل اعتماد ترین خودروها پس از طی ۳۲۰ هزار کیلومتر متعلق به تویوتا و هوندا هستند.

تویوتا کمری و هوندا آکورد

تویوتا کمری و هوندا آکورد

در این بین بهترین محصولات هوندا آکورد و سیویک هستند و از تویوتا نیز بهترین آمار متعلق به کمری، کرولا و پریوس است. تویوتا پریوس تنها خودروی هیبریدی این لیست است و می توان تصور کرد که این خودرو پس از طی ۳۲۰ هزار کیلومتر تا چه میزان هزینه ی سوخت را برای مالک خود صرفه جویی کرده است.
برای کسانی هم که به دنبال خودروهای کراس اوور هستند بهترین گزینه ها هوندا CR-V و تویوتا هایلندر هستند. در بخش اس یو وی ها و وانت بارها نیز نام تویوتا فوررانر و فورد F-150 به چشم می خورد و در سگمنت خودروهای مینی ون نیز تویوتا سینا قابل اعتماد ترین خودرو است.

تویوتا هایلندر

تویوتا هایلندر

همچنین گزارش کانسیومر ریپورت نشان می دهد که خودروهای بسیاری هستند که می توانند تا بیش از ۳۲۰ هزار کیلومتر کار کنند اما مشکل اینجاست که نیاز به تعمیرات و رسیدگی هایی دارند تا بتوان آن ها را دوباره مورد استفاده قرار دارد. هزینه ی این تعمیرات نیز کاملا وابسته به نوع و مدل خودرو است و بسیار می تواند متغیر باشد به همین خاطر کانسیومر ریپورت توصیه می مند که مردم اقدام به خرید خودروهای قابل اطمینان و بادوام کنند.
یک نکته ای هم که در مورد این لیست وجود دارد این است که خودروهایی که ۳۲۰ هزار کیلومتر کارکرده اند معمولا مدل های قدیمی این خودروها هستند و ممکن است مدل ها فعلی آن ها عملکردی متفاوت داشته باشند. البته بسیاری از مدل های جدید خودروهای ژاپنی کیفیت و قابلیت اطمینان بالایی دارند بنابراین انتخاب آن ها همچنان کار درستی است.
اما در انتها لیست خودروهای برتری را که پس از طی ۳۲۰ هزار کیلومتر و سپس بررسی یک ساله هیچ مشکلی نداشته اند و در حقیقت قابل اعتمادترین خودروها هستند را می توانید در لیست زیر مشاهده کنید:

۱٫ تویوتا کمری
۲٫هوندا آکورد
۳٫تویوتا پریوس
۴٫هوندا CR-V
۵٫تویوتا سینا
۶٫هوندا سیویک
۷٫تویوتا کرولا
۸٫تویوتا فوررانر
۹٫تویوتا هایلندر
۱۰٫فورد F150