تاریخ: ۰:۵۴ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
مهم‌ترین دستاورد سینمای ایران به روایت زرین‌دست

علیرضا زرین دست معتقد است: ساخت پردیس های سینمایی از مهمترین دستاوردهای سینمای ایران در چندسال اخیر است و اغلب به همت بخش خصوصی انجام شده و یا در حال انجام است که باید قدردان بود.

فیلمبردار سینمای ایران، که سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری را از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد، ضمن بازدید از پردیس سینمایی تازه تاسیس «شهرک» درباره گسترش ساخت پردیسهای سینمایی در گفتگو با ایسنا گفت: ساخت سالن برای گسترش فضاهای نمایش فیلم، کمک شایستهای به سینمای ایران میکند و خوشبختانه بخش خصوصی همت کرده و چندسالی است که ساخت پردیسهای سینمایی را آغاز کرده است و باید قدردان آن بود.

وی ادامه داد: یکی از آرزوهای دیرین من ساخت پردیسهای سینمایی در شهرستانها و شهرهای کوچک هست تا علاوه بر تهران، مخاطبان سینمای ایران در نقاط مختلف کشور نیز صاحب سالنهای سینما شوند تا شان مخاطب سینمای ایران به درستی رعایت شود.

زرین دست با اشاره به کیفیت تصویر و صدا در سالنهای سینما «شهرک» گفت: یکی از دستارودهای ساخت پردیسهای سینمایی این است که کیفیت نمایش فیلمها بالا رفته و با دیدن بخشی از یک فیلم روی پرده در پردیس سینمایی «شهرک» متوجه کیفیت نمایش درجه یک در سالنهای نمایش این پردیس شدم.

فیلمبردار فیلم «سرو زیرآب» در پایان اظهار امیدواری کرد: بسیار مشتاق هستم تا هرچه زودتر فیلمهای خود را در سالنهای تازه تاسیس با بهترین کیفیت تصویری ببینم.

پردیس سینمایی «شهرک» از جمله پردیسهای تازه تاسیس در غرب تهران است که همزمان با آغاز جشنواره فیلم فجر مورد بهره  برداری قرار گرفت و پس از آن به صورت رسمی وارد چرخه اکران فیلمهای روز سینمای ایران شد.