تاریخ: ۱۷:۳۱ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
نفوذی‌ها چگونه باعث بحران جمعیت شدند؟

اگر بی توجه به سیاست‌های جمعیتی باشیم و به همین روال به پیش برویم، موضوع نرخ جایگزینی‌ با توجه به کاهشی که داشته و دارد، کشور را دچار مشکلات عدیده‌ای خواهد کرد که قابل حل شدن نخواهد بود.

نصرالله پژمان‌فر عضو فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص بازداشت عوامل نفوذی در موضوع سیاست‌های جمعیتی کشور گفت: این افراد کسانی بودند که آمارهای دروغی را در خصوص سیاست‌های جمعیتی مطرح می‌کردند، سالیان متمادی‌ ما به لحاظ جمعیتی در وضعیت بحرانی بودیم و امروز هم در یک شرایط بسیار سختی‌ قرار داریم و به همین خاطر باید اقدامات به موقع انجام شود، زیرا ما وارد مرحله بحرانی‌ شده‌ایم؛ می‌توانیم از مرحله بحرانی عبور کنیم، اما اگر بی توجه به سیاست‌های جمعیتی باشیم و به همین روال به پیش برویم، موضوع نرخ جایگزینی‌ با توجه به کاهشی که داشته و دارد کشور را دچار مشکلات عدیده‌ای خواهد کرد که قابل حل شدن نخواهد بود.

وی با بیان اینکه از همان زمان که سیاست‌های جمعیتی اجرایی شد، عده‌ای در تلاش بودند تا سیاست‌های جمعیتی را دستکاری‌ کنند افزود: در مقطعی قرار بود سیاست‌های جمعیتی اعمال شود و بتواند نرخ جمعیتی را در روندی‌ متعادل قرار دهد تا جامعه مسیر طبیعی خود را طی کند، اما با توجه به اینکه بخشی از موضوع تهاجم به کشور موضوعات جمعیتی‌ است و کاهش جمعیت یک جنگ تمام عیار برای دشمن است؛ دشمن برای آن برنامه‌ریزی و برای کاهش آن کار منسجمی‌ را اجرا می‌کند؛ امروز وضعیتمان‌ به گونه‌ای شده است که نرخ جایگزینی‌ به عدد ۱٫۶ تا ۱٫۷  هم رسیده است.

پژمانفر ادامه داد: متأسفانه علیرغم اینکه آمارها این گونه منتشر می‌شود، برخی از افراد نفوذی  برای مسئولان ما با یک مدل دیگری که در حقیقت دستکاری‌ کردن در مدل اصلی کنترل جمعیت بوده، آمارها را به صورتی نمایش دادند تا نرخ جایگزینی بالای ۲ درصد نشان داده شود. این موضوع در واقع بی خیالی و بی تفاوتی را در بین مسئولان ما تشدید کرد و بعضاً با همین سیاست که ما باید سیاست‌های کنترل جمعیتی را ادامه دهیم، وزارت بهداشت و درمان مسیر غلط خود را ادامه داد که گزارش هایی در خصوص این روند غلط وزارت بهداشت داشتیم.

لابی‌گری نفوذی‌ها در مراکز پژوهشی با سازمان ملل اجازه مطرح شدن وضعیت بحرانی جمعیت را نداد.

وی ادامه داد: وقتی به این مسئله توجه کردیم و دستگاه هایی که در این زمینه تخصص کافی داشتند به موضوع پرداختند مشاهده کردیم که در این آمارها تناقضاتی وجود دارد و ریشه این آمارها به مراکزی می رسد که به عنوان مراکز پژوهشی فعالیت می کنند و به این نتیجه رسیدیم که این مراکز آمارسازی می کردند. حتی سازمان ملل در موضوع سیاست های جمعیتی کشورهای مختلف گزارشاتی را ارائه کرد و در این گزارش ها وضعیت کشورمان را وضعیتی بحرانی اعلام کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: متاسفانه افراد فعال در این مراکز پژوهشی با لابی هایی که در سازمان ملل انجام دادند تمامی گزارشات را از صفحه های گزارشی سازمان ملل پاک کردند و نگذاشتند انتشار این مسائل ادامه پیدا کند . موضوع این گزارش در خصوص وضعیت جمعیت در ایران و نگرانی هایی بود که در آینده متوجه کشور می شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت افراد نفوذی در چند سال گذشته خصوصا در ۵ سال اخیر شدت یافته،گفت: این افراد در این مدت به شدت این آمارها را به صورت متمرکز تغییر دادند و با همکاری بعضی از افرادی که در بدنه دولت بودند توانستند آمارهای غلط را حتی به شخصیت های تراز اول نظام ارائه کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه این افراد تلاششان این بود که بتوانند با این آمارهای غلط، موج نگرانی را در خصوص سیاست های جمعیتی بر طرف کنند که به لطف خدا و درایتی که از ناحیه مقام معظم رهبری وجود داشت، هشدارهایی که ایشان دادند و بررسی های که پس از آن انجام شد؛  این اقدام عوامل نفوذی آشکار و تحت کنترل قرار گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نهادهای امنیتی باید گزارش کاملی در خصوص فعالیت این افراد نفوذی ارائه کنند خاطرنشان کرد: شواهد و مستنداتی در خصوص ارتباط این افراد با شبکه های جاسوسی غربی وجود دارد که دستگاه‌های امنیتی در  موقعیت مناسب  آنها را منتشر خواهند کرد.