تاریخ: ۱۵:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
تخریب روحانیت سرمایه سوزی است/ مردم بال و پر روحانیت‌اند

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور در همایش «صیانت و پیشگیری»، تخریب روحانیت را سرمایه سوزی دانست و تصریح کرد: مردم بال و پر روحانیت هستند و اگر از یکدیگر جدا شوند، انقلاب نمی‌ماند.

آیت‌الله سید احمد خاتمی امروز در همایش «صیانت و پیشگیری» که در شهر کرمان برگزار شد، روحانیت را سرمایه‌ای گرانبها برای جامعه دانست و گفت: از روحانیت و علمای دین در روایات به سرمایه و نیروی لایزال الهی و ورثه انبیا تعبیر شده است؛ مردم باید قدر این سرمایه را بدانند و بدانیم که تخریب روحانیت سرمایه سوزی است.

عضو هیئت رئیسه و سخنگوی مجلس خبرگان رهبری در ادامه به راه‌های تحصیل این سرمایه پرداخت و گفت: راه تحصیل این سرمایه با دو عنصر است. یکی علم و دیگری عمل است. علم زمینه ساز است و عمل موجب رشد و تعالی می‌شود. روحانیون باید تحصیل را جدی بگیریند و به طور دائم نفس خود را مورد تربیت قرار دهند.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که روحانی یعنی کسی که از دنیا دل بریده است، اظهار کرد: اشتغال به مباحث مادی و دنیوی، فراموشی مسئله تربیت نفس و بی بصیرتی موجب ریزش و تضعیف سرمایه اجتماعی روحانیت می‌شود. باید عوامل ریزش سرمایه روحانیت به صورت جدی مورد پژوهش مراکز مربوطه قرار بگیرد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور در ادامه سخنان خود به عوامل رویش‌های سرمایه اجتماعی روحانیت اشاره کرد و گفت: پرورش طلاب انقلابی، حضور در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی، بصیرت افزایی و گسترش فرهنگ دینی از عوامل مهم در رویش سرمایه روحانیت است.

طبق گزارش حوزه، آیت الله خاتمی، در پایان، محل حفظ سرمایه اجتماعی روحانیت را مردم دانست و گفت: مردم بال و پر روحانیت هستند و اگر از یکدیگر جدا شوند، انقلاب نمی‌ماند. روحانیت نیز باید در برابر نقشه‌های دشمن در جدا کردن مردم از روحانیت بیدار باشند و با مردم ارتباط قوی‌تر داشته باشد.