تاریخ: 22:39 :: 2021/11/09
ماجرای انتشار فیلم خصوصی دختر ۱۰ ساله در فضای مجازی/ عکسهایتان را در فضای مجازی منتشر نکنید

سرهنگ پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درهشداری به خانواده‌ها اعلام کرد که مجرمان از عکس دختر ده ساله هم در فضای مجازی سوء استفاده می‌کنند.

سرهنگ پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درهشداری به خانواده‌ها اعلام کرد که مجرمان از عکس دختر ده ساله هم در فضای مجازی سوء استفاده می‌کنند.
دختر ۱۰ ساله می‌تواند مورد توجه هکر‌ها قرار بگیرد. شاید شنیدن نام دختر ۱۰ ساله و هکر‌ها شاخک‌های هرکسی را تکان دهد. بی شک اگریک دختر۱۰ ساله دچار حادثه شود هر بیننده و شنونده‌ای را غمگین می‌کند. ماجرای سوء استفاده از دختر ۱۰ساله را سرهنگ پاشایی گفت. او با اعلام هشدار به خانواده‌ها گفت گاهی اوقات هکر‌ها از عکس و فیلم یک دختر ۱۰ ساله نیز سوء استفاده می‌کنند.

سرهنگ پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا بیان داشت: امکان ذخیره برخی اطلاعات نظیر فیلم، عکس، متن و … بر روی گوگل‌درایو امکان دسترسی مجرمان را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: بسیاری از کاربران برای دسترسی آسان به اطلاعات حساس خود، این اطلاعات را در گوگل درایو بارگزاری می‌کنند و همین موضوع نیز ممکن است سبب شود تا افراد سودجو اقدام به سواستفاده از آن کنند.

سرهنگ پاشایی اضافه کرد: انتخاب رمز عبور ضعیف امکان ورود سودجویان به گوگل درایو را افزایش می‌دهد. کاربران حتما باید تنظیمات گوگل خود را بررسی کنند چرا که ممکن است گاهی ناخواسته و بر اساس تنظیمات پیش فرض اطلاعات و تصاویر بر روی گوگل درایو ذخیره شود اگر خدایی ناکرده از رمز‌های ساده استفاده کنید یا توسط خودتان جیمیل و پسورد را دراختیار دیگران قرار دهید هکر‌ها با یک کد نویسی ساده با گاف‌هایی که داده اید به راحتی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کرده وسوء استفاده می‌کنند.

وی افزود: افراد سودجو پس از دسترسی مجرمان به این اطلاعات، اقدام به اخاذی یا سوءاستفاده از فرد قربانی خواهند کرد، از این رو هشدار پلیس این است که کاربران حتما رمز عبوری قوی برای حساب گوگل خود انتخاب کرده، تایید دومرحله‌ای را فعال کنند و از بازگذاشتن حساب خود روی سیستم‌های مختلف پرهیز کنند.

معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: ما پرونده‌هایی داشتیم که فردی فیلم عروسی اش را روی گوگل درایو گذاشته بود. به دلیل انتخاب رمز ساده فیلم عروسی آن‌ها به دست هکر‌ها افتاده بود.

سرهنگ پاشایی در ادامه افزود: متاسفانه مدتی است که خانواده‌ها در برخی از صفحات در فضای مجازی عکس و یا فیلم حرکات موزون فرزند خود را بارگزاری می‌کنند. بعد این فیلم به راحتی در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد. ما همیشه می‌گوییم عکس‌ها و تصاویری را در صفحات اجتماعی بارگزاری کنید که که اگر به دست مجرمان افتاد، نگران نباشید.

وی در ادامه افزود: ما در فضای مجازی مجرمانی داریم که به آن‌ها می‌توان گفت مریض روحی. شاید باور کردنش سخت باشد، اما این افراد می‌توانند از عکس دختر ۱۰ ساله استفاده کرده و درفضای مجازی با آن دست به جرم‌های زیادی بزنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان