تاریخ: ۱۴:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
لزوم بهره گیری از ظرفیت افکار عمومی برای نظارت در حوزه شهرسازی

معاون شهرداری تهران بر لزوم بهره گیری از ظرفیت افکار عمومی برای نظارت در حوزه شهرسازی تاکید کرد.

پیروز حناچی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران، گفت‌: به طور قطع با کلیات طرح الزام شهرداری تهران برای انتشار اطلاعات حوزه شهرسازی موافق هستیم. بی تردید این موضوع یک نیاز است و در همه جای دنیا نیز از ظرفیت افکار عمومی با توجه به کم هزینه بودن و تاثیر بسزای آن برای حوزه نظارت بهره گرفته می‌شود.

وی افزود: در مورد آرای کمیسیون ماده “۱۰۰” پرونده‌های زیادی وجود دارد که مربوط به پلاک‌های درگیر و در اطراف پروژه‌ مدنظر است. باید به این نکته توجه داشته باشیم که شهرداری تهران وابستگی زیادی در حدود ۵۵ تا ۸۰ درصد به موضوع ساخت و سازها دارد؛ لذا نمی‌شود این موضوع را به طور یک دفعه ای قطع کرد. باید با سه گام به سمت ایده‌آل مورد نظر خود حرکت کنیم.

 معاون شهرداری تهران  ادامه‌ داد: در کشورهای پیشرفته‌تر اقداماتی درباره نظارت بر پروژه‌ها با استفاده از افکار عمومی انجام می‌شود، اما هر اقدامی که به منافع اشخاص مربوط باشد نامه‌ای به درب منازل می‌رود و نقطه نظرات ذی نفعان اخذ می‌شود. بی تردید حرکت به این سمت لازم و ضروری است.

وی  در پایان تاکید کرد: بیشتر از ظرفیت افکار عمومی با استفاده از مطبوعات و حساسیتی که در جامعه از این طریق ایجاد شد، بهره گرفتیم. در حقیقت موضوع حفظ باغات تحت تاثیر فشار افکار عمومی متوقف شد. اقدامات زیر بنایی در این حوزه باید انجام شود تا در مرحله بعد بهره گیری مناسبی از چنین طرح‌هایی داشته باشیم.