گروه: . / ساخت ایران
تاریخ: 9:44 :: 2021/10/12
کارخانجات فاستونی آسیا از بزرگان تولید نخ و پارچه

کارخانجات نساجی آسیا دارای ظرفیت 2.000.000 متر تولید پارچه فاستونی با تکنولوژی مدرن است که کارشناسان آن را بعنوان پیشرفته ترین مرکز تولیدی پارچه های پشمی در ایران ارزیابی کرده اند.

شرکت پشمبافی آسیا تولید کننده انواع نخ و پارچه در سال ۱۳۶۲ در زمینی به مساحت ۴۵۰۰۰متر مربع در کرمان تأسیس گردید که بیش از ۱۷۰۰۰متر مربع شامل کارخانجات مجهز به ماشین‌آلات ریسندگی، بافندگی، تکمیل و رنگرزی می‌باشد، در سال ۱۳۷۲ توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شد و در سال ۱۳۷۷ به تعطیلی کشیده شد و تا سال ۱۳۹۰ پس از نوسانات و فراز و نشیب‌هایی در راه‌اندازی و توقف، در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۰ مجدداً راه‌اندازی گردید؛ این کارخانه در حال حاضر با ظرفیت ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ متر مربع انواع پارچه فاستونی و شبه فاستونی و تولید ۵۰۰ تن انواع نخ، با سالن‌های مجهز و واحدهای آزمایشگاهی، کنترل کیفیت و طراحی، بزرگترین کارخانه نساجی با تکنولوژی مدرن در جنوب شرق کشور است که کارشناسان آن را بعنوان پیشرفته ترین مرکز تولیدی پارچه های پشمی در ایران ارزیابی کرده اند.
از دیگر ویژگی های کارخانه کلیه مراحل تولید آن در یک مجموعه جمع شده استکه شامل “ریسندگی” ، “بافندگی” ، “رنگرزی” و “تکمیل” و واحدهای آزمایشگاهی و طراحی تشکیل یافته است.
کارخانه ریسندگی ( SPINNING FACTORY)
با ظرفیت ۶۰۰ تن در سال
«پارچه خوب حاصل نخ خوب است و نخ خوب نتیجه فرآیند ریسندگی خوب و علمی است»
موفقیت فاستونی آسیا به سبب توجه دقیق به فرآیند ریسندگی و کیفیت نخ مورد استفاده نخی که مولد مواد اولیه بسیار خوب و تکونولوژی برتر است، کارخانه ریسندگی آسیا از ماشین های گوناگونی تشکیل شده که هرکدام در قلمرو خود مدرن ترین و کاملترین تکنولوژی است.
مقدمات ریسندگی: شامل ماشین های مخلوط کن و شانه زن و پاساژ و فینیشر ساخت کارخانه فرانسوی SCHLUMBERGER
رینگ: چهار دستگاه ماشین آلمانی ZINSER با ظرفیت کلی ۷۷۸۴ اسپیندل
اتوکنر یا بوبین پیچ: سه دستگاه ماشین آلمانیSCHLASORST با ظرفیت کلی ۱۶۰ اسپیندل.
دولاکنی نخ: دو دستگاه ماشین سوئیسی S.M با ظرافت کلی ۸۸ هد.
دولاتابی نخ: شانزده دستگاه ماشین آلمانی VOLKMANN با ظرفیت کلی ۲٫۶۸۸ اسپیندل.
کارخانه رنگرزی ( DYENING FACTORY)
«رنگهای فاستونی آسیا همواره بادوام، درخشان و غیرقابل تغییر می ماند»
۱- کارخانه رنگرزی: امکانات مجهز ماشین آلات کارخانه رنگرزی به گونه ایست که می توان نخ یک لایه یا طاقه پارچه ر ابا رنگ های بادوام دلخواه رنگ آمیزی کرد. ماشین آلات واحد رنگرزی از کارخانه آلمانی THIES تهیه شده است و شامل دو دستگاه بوبین رنگ کنی به ظرفیت ۱۵۰ و ۲۵۰ کیلوگرم و یک ماشین طاقه رنگ کنی و یک دستگاه خشک کن می باشد.
۲- واحد آزمایشگاه و طراحی: آزمایشهای متعدد و متنوع مواد اولیه رنگ و نیز فرآروده های تولید شده از یک سو و سنجش دوام رنگ و بافت از سوی دیگر، فاستونی آسیا را در منطقه ممتاز کرده است. کارخانجات فاستونی آسیا همواره به کیفیت برتر محصولات خود اندیشیده است. از این رو، واحد دقیق ارزیابی علمی، آزمایشگاهی را تدارک دیده است. این واحد مکانیزه شامل نت و رک کامل کامپیوتری، آزمایشگاه استقامت و دوام نخ و پارچه و نیز آزمایشگاه رنگ برایساخت نمونه رنگ و تعیین ثبات آن در مقابل نور در رطوبت و حرارت است. تجهیزات این واحد از میان بهترین تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهها و تحقیقاتی معتبر جهان انتخاب شده است.

کارخانه بافندگی ( WEAVING FACTORY)
با ظرفیت ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ متر پارچه در سال
«تکنولوژی مدرن و تمام اتوماتیک کارخانه بافندگی در ایران و آسیا منحصربه فرد است»
کارخانه بافندگی یکی از ارکان اصلی کارخانجات فاستونی آسیا بشمار می رود که در آن نخ های دولای قوام یافته رنگ شده بعنوان تاروپود در هم تنیده می شوند و پارچه فاستونی را به ارمغان می آورند. ماشین آلات این واحد با مطالعه و مشاهده بسیار و پس از بررسی های گوناگون از نظر ظرافت و دقت و سرعت بافت انتخاب و خریداری و نصب شده است.
سسیستم کامل بافندگی: شامل ۳۶ دستگاه ماشین تمام اتوماتیک کامپیوتر ساخت DORNIER آلمان با ظرفیت ۴۵۰ پیک در دقیقه، ۳۶ دستگاه ماشین ژاکارد آلمانیGROSSE و کنترل کیفی و رفوگری است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به تارنمای این کارخانه http://asiatextile.ir مراجعه فرمایید.