میناوند
تاریخ: ۱۱:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
تیم ملی قهرمان شد، کی‌روش ۲۰ سال بماند

هرداد میناوند می گوید اگر کارلوس کی روش بتواند ایران را قهرمان آسیا کند، مشکلی با تمدید قراردادش نخواهد داشت.

مهرداد میناوند یکی از منتقدان اصلی کارلوس کی روش است. او که روزگاری دفاع چپ تیم ملی و پرسپولیس بود، این روزها انتقادات زیادی به سرمربی تیم ملی وارد می کند. میناوند پست های اینستاگرامی زیادی را هم در این زمینه منتشر کرده و همین باعث شد تا گفتگویی با او انجام دهیم که در زیر می خوانید:

 

من ابتدا حامی کی روش بودم

 

آقای کی روش ۸ سال است در فوتبال ما کار میکند و زحماتی کشیده و روزهای اول خود من جزو حامیان کی روش بودم و به مخالفان می گفتم که اشتباه می کنند اما از یک جایی به بعد دیدم که ایشان نگرششان چیزی که من فکر میکردم نیست. به هر حال ۸ سال است که با این وضعیت اقتصادی که مردم دارند، ایشان پول خوب می گیرند. هر سال هم ۲۰-۲۵ پیشنهاد دارند که آخرش جوری اتفاق می افتد که در ایران می مانند!

 

کمپ تیم ملی میراث کی روش نیست

 

دیروز حرف های کی روش را شنیدم و واقعا شوکه شدم! مجری رادیو گفت کی روش صحبت کرده و گفته اگر بروم زمین پک میراثی است که از من بر جای می ماند. این حرف خیلی به من برخورد، چون حداقل یادم می آید بعد از جام جهانی ۹۸ آقای صفایی فراهانی آمدند و گفتند با پاداش شما در جام جهانی می خواهیم همچین کاری کنیم و کمپ تیم های ملی را راه بیاندازیم و همه ما هم با جان و دل این را قبول کردیم و این اتفاق افتاد که بعد بلاژوویچ و برانکو هم آمدند و استفاده کردند که من خودم هم آن زمان بودم.

 

من با تحریف تاریخ خیلی برخورد کرده بودم، مثلا ۵۰ سال پیش قبل از انقلاب یک چیزی شده و یک چیز دیگری نشان داده اند، چون نبودیم نمی دانستیم اما این که ۲۰ سال پیش را ایشان سند را اینطوری به اسم خودش می زند جای تعجب دارد. ایشان از اول به علی کریمی، جواد نکونام، آقای برانکو و حالا به آقای حمید استیلی توهین کردند. این ها همه موجه هستند اما حمید استیلی را دیدم و میشناسم، حمید استیلی حتی اگر کسی چوب در چشمش کند چیزی نمی گوید و واقعا من تعجب کردم که یک ساختاری این چنینی به وجود آمده است. نمی دانم چطور می شود یک آدمی به خودش اجازه می دهد به کسی که گل قرن را زده اینطوری بی احترامی کند.

 

مایلی کهن بیشتر از کی روش افتخار آورد

 

ایشان خیلی دارد توهین می کند، خداوکیلی اگر یک مربی ایرانی اینطور صحبت می کرد، کمیته اخلاق و فدراسیون و کمیته انضباطی واکنش نشان نمی دادند؟  من در اروپا بازی کردم و مربیان بزرگی دیدم، ایشان که از آن مربیان خیلی گنده تر نیست! حتی محمد مایلی کهن که کمتر از کی روش در تیم ملی بود، افتخار بیشتری کسب کرد. اگر فردا اتفاقی بیفتد و ایشان یک قهرمانی بیاورد چه کار می کند و چه طور توهین می کند؟ واقعا بغض و یک چیزی هست که می خواهد اینطور خالی کند! از وزیر ورزش تا بقیه می پرسم که چرا برخورد نمی کنند؟ تا اتفاقی می افتد ۴ نفر می روند پا در میانی که این آقا بماند، اما یک جایی باید ۴ بزرگتر با ایشان حرف بزند که فوتبال اینطور نیست و مربی رئال و منچستر بودن دلیل نمی شود که بیایی و توهین و تحقیر کنی! الان آقای کی روش برود، چه کسی می تواند جایشان را بگیرد، منظورم این است که چه کسی را پرورش داده؟

 

مدیر آقای کی روش کیست؟ متولی این فوتبال کسی غیر از مهدی تاج است؟ یک مربی در باشگاهی بیاید به چند پیشکسوت توهین کند شما از چه کسی غیر از مدیر باشگاه انتظار دارید؟ بنظرم رئیس فدراسیون مقصر است و فوتبال حرفه ای اینطور نیست. آدم حق را باید بگوید؛ ما دفاع منسجمی داشتیم، خوب بازی کردیم، یک جاهایی کی روش کمک کرده اما جاهایی که خراب کرده را نگاه کنید! لیگ را هر موقع می خواهند تعطیل می کنند، اینطور نمی شود واقعا.

 

برچسب ها: