گروه: .
تاریخ: 12:41 :: 2021/08/14
قیمت میوه ۲۰ درصد کاهش یافته است +لیست قیمت

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: طی روز‌های اخیر قیمت تمامی اقلام به غیر از هویج، سیب زمینی، پیاز، سبزی و لوبیا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: طی روز‌های اخیر قیمت تمامی اقلام به غیر از هویج، سیب زمینی، پیاز، سبزی و لوبیا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی دارایی‌ نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: طی روز‌های اخیر قیمت تمامی اقلام به غیر از هویج، سیب زمینی، پیاز، سبزی و لوبیا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

مصطفی دارایی‌نژاد افزود: با تولید بیش از ۵ میلیون تن هویج در استان خوزستان، نیاز کشور به طور کامل تامین می‌شود که البته با اتمام هویج خوزستان و ازدیاد مصرف به دلیل شیوع کرونا قیمت دچار نوساناتی شده است.

دارایی‌نژاد قیمت کنونی هر کیلو هویج در میدان مرکزی را ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با عرضه هویج از سایر استان‌ها، طی هفته‌های آتی قیمت به تعادل می‌رسد.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با اشاره به ازدیاد تقاضا برای خرید سیب و هویج در بازار بیان کرد: امسال بیش از ۷ تا ۸ میلیون تن سیب تولید شد که ازدیاد تقاضا ناشی از شیوع ویروس کرونا تاثیری بر قیمت نداشت، اما با افزایش مصرف آب هویج و پایان عرضه محصول، قیمت افزایش یافته است.

وی ادامه داد: گرچه در مغازه‌ها هر کیلو هویج با نرخ ۲۰ هزار تومان باید عرضه شود، اما متاسفانه برخی مغازه‌داران با قیمت‌های بالاتر این محصول را عرضه می‌کنند.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران قیمت کنونی هر کیلو موز هندی در میدان مرکزی را ۲۰ هزار تومان و موز اکوادور و فیلیپین را ۲۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر هر کارتن آناناس ۹ تایی با نرخ ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان و هر کیلو انبه ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در مغازه‌ها عرضه می‌شود.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو انجیر زرد را ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو انجیر سیاه ۵ تا ۱۳ هزار تومان، انگور بی دانه ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، انگور رطبی ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان، انگور عسگری ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان، انگور کندری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، آلبالو ۱۷ تا ۲۰ هزار تومان، آلو زرد ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، آلو سیاه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان و آلو سانترال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو خیار اصفهان با نرخ ۴ تا ۷ هزار تومان، خیار بوته‌ای ۷ تا ۱۲ هزار تومان، خیار گلخانه ۶ تا ۹ هزار تومان، سیب ۲ رنگ ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، سیب گلاب ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل سیبی ۱۲ تا ۲۵ هزار تومان، گلابی بیروتی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، هلو زعفرانی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، هلو هسته جدا ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، خربزه ۷ تا ۸ هزار تومان و هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها.

وی قیمت کنونی هر کیلو بادمجان دلمه را ۴ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۹ هزار تومان، بامیه ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان، پیاز شیری ۳ تا ۴ هزار تومان، پیاز نو ۳ تا ۴ هزار تومان، فلفل تند ریز ۶ تا ۸ هزار تومان، فلفل دلمه‌ای ۹ تا ۱۲ هزار تومان، فلفل گلخانه ۸ تا ۱۲ هزار تومان و فلفل شیرین ۸ تا ۱۳ هزار تومان است.

دارایی‌نژاد ادامه داد: قیمت کنونی هر کیلو کاهو پیچ سالادی ۸ تا ۱۰ هزار تومان، کاهو رسمی ۵ تا ۸ هزار تومان، کرفس ۴ تا ۵ هزار تومان، کلم سفید ۴ تا ۵ هزار تومان، گل کلم ۷ تا ۸ هزار تومان، گوجه فرنگی ۶ تا ۷ هزار تومان، لیموترش سنگی ۸ تا ۱۱ هزار تومان و لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران درباره آینده بازار میوه در ایام محرم گفت: با توجه به شرایط مساعد عرضه و کاهش تقاضا برای خرید به جز چند قلم محصول، در ایام محرم پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌ها مجدد شکسته شود.

برچسب ها: ,