گروه: . / اقتصادی
تاریخ: 15:03 :: 2021/07/24
فروشگاههای زنجیره ای کار۱۵۰۰ واحد صنفی را مختل کرده است

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای کار و کاسبی یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی را مختل کرده است.

یاسوج- معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای کار و کاسبی یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی را مختل کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله صمیمی دوست ظهر شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان افزود: با راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای یک شغل ایجاد می‌شود در صورتی که ۲۰۰ شغل دیگر از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای که پروانه کسب ندارند پلمپ می‌شوند، گفت: تا اطلاع ثانوی هیچ فروشگاهی در استان راه اندازی نمی‌شود.

صمیمی دوست افزود: فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید تعیین تکلیف شوند و برخی از این فروشگاه‌ها نیز پروانه کسب ندارند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: به دلیل قطعی برق در هفته جاری در سیستم تولید و توزیع سیمان، وقفه‌ای ایجاد شد.

براتعلی صالحی افزود: میزان تولید سیمان در استان کم شد و این امر سبب افزایش قیمت در این حوزه بود که اکنون با فعالیت کارخانه سیمان، این مشکل مرتفع شده است.

صالحی افزود: خروج سیمان تا زمانی که تأمین سیمان مورد نیاز هم استانی‌ها به صورت کامل انجام نشود، با توجه به مصوبه‌ای که انجام گرفته، ممنوع است