تاریخ: ۱۶:۳۵ :: ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
ماجرای پویش شهاب مرادی/ برای غدیر چه کردی؟

حجت الاسلام شهاب مرادی، چهره نام آشنای حوزه جوانان و خانواده، با هدف تجلیل از عید سعید غدیر و مقام شامخ امیرالمومنین علی(علیه‌السلام)، پویش #برای غدیرچه_کردی؟ را در فضای مجازی به راه انداخت که با استقبال بسیاری روبرو شد و تا امروز نیز ادامه دارد.

حجت الاسلام شهاب مرادی، چهره نام آشنای حوزه جوانان و خانواده، با هدف تجلیل از عید سعید غدیر و مقام شامخ امیرالمومنین علی(علیه‌السلام)، پویش #برای غدیرچه_کردی؟ را در فضای مجازی به راه انداخت که با استقبال بسیاری روبرو شد و تا امروز نیز ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری ایسکانیوز حجت الاسلام شهاب مرادی، چهره نام آشنای حوزه جوانان و خانواده، در سال ۹۸ با هدف تجلیل از عید سعید غدیر و مقام شامخ امیرالمومنین علی(علیه السلام)، بیان برتری، امتیاز و شرافت روز عید غدیر نسبت به سایر روزها و مناسبت‌ها و حتی سایر اعیاد، کمپین #برای غدیرچه_کردی؟ را در فضای مجازی به راه انداخت که با استقبال بسیاری روبرو شد و تا امروز نیز ادامه دارد.

شهاب مرادی از جمله روحانیونی است که در رسانه ملی و همچنین فضای مجازی بسیار فعال و پرشور است و با به راه انداختن پویش‌های متعدد سعی در جذب جوانان به آموزه‌های زندگی ایرانی و اسلامی دارد، وی معتقد است که در روایات ما آمده که نوروز از ایام عید و شادی ماست و در این روز انتظار فرج داریم و چه اشکالی دارد که در عین اینکه نوروز به همان پررنگی باشد اما شادی روز عید غدیر را نیز پررنگ کنیم؟ چرا ادارات و سازمان‌ها در این روز به کارمندان و کارگران خود عیدی نمی‌دهند؟ دولت باید در این روز به کارمندان عیدی دهد یا تمام تخفیف‌ها و جشنواره‌های شرکت‌ها، تولیدکنندگان و فروشندگان کالا باید در ایام عید قربان تا عید غدیر برنامه‌ریزی شود.

وی از مسئولان می‌خواهد که با هرمدلی که می‌توانند برای مردم شادی ایجاد کنند تا حال که حکومت در دستان شیعیان امیرالمومنین است باید در حق علی بن ابی طالب(علیه السلام) اقدام کنند و جشنواره‌ای را برای شادی مردم به راه بیندازند.

حجت الاسلام شهاب معتقد است در این روزها هر کسی که خود را شیعه و دوستدار امیرمؤمنان علی (علیه السلام) می‌داند، به دنبال آن است تا به شکلی در بزرگداشت این روز سهم و دین خود را ادا کند و به گونه‌ای در آن شریک شود. یکی خانه خود را چراغانی می‌کند، یکی پرچمی بر در خانه خود نصب می‌کند، یکی هم در این روزگار کرونایی به دنبال تهیه سبد غذایی برای نیازمندان است و خلاصه هر کسی که کاری از دستش ساخته است، فرصت را غنیمت شمرده و تلاش می‌کند تا ارادت خود را به آن حضرت نشان دهد.

ماجرای پویش شهاب مرادی/ برای غدیر چه کردی؟

مرادی به منظور تعظیم و تکریم عید غدیر، این روز بزرگ و عید فرخنده پیشنهاد داده تا شادترین روز خدا شادتر برگزار شود و این پیشنهاد نیز باید متناسب با هر دستگاه اجرایی و سازمان و شرکت و مجموعه اقتصادی باشد؛ از بیشترین عفو و تخفیف در مجازات محکومین توسط قوه قضائیه گرفته تا ارائه رایگان خدمات کنسولی توسط نمایندگی‌های وزارت خارجه کشورمان در این روز باشد.

وی تاکید دارد که این حق امیرالمؤمنین(علیه السلام) است که همه سازمان‌های عمومی و خصوصی و فعالان بخش اقتصادی برای جشنواره تخفیف در عید غدیر  اهمیت و ارزشی ویژه قائل شوند و دولت و مجلس تمهیدات، معافیت‌ها و مشوق‌هایی را برای این مجموعه‌ها درنظر بگیرند و از شورای عالی انقلاب فرهنگی خواسته تا مشوقی برای این پیشنهاد باشند و کمک کنند تا نهادها و دستگاه های دولتی و عمومی بتوانند گامی در این زمینه بردارند.

این فعال اجتماعی و چهره نام آشنای جوانان و خانواده معتقد است که منافع اقتصادی این طرح برای توده مردم خصوصا قشر متوسط بسیار زیاد خواهد بود و این پیشنهاد شهاب مرادی با همراهی فروشندگان، ارائه‌کنندگان خدمات و دستگاه‌های دولتی و عمومی به یک سنت حسنه تبدیل شده تا عید غدیر را به ‌عیدی به مراتب شاد تر برای مردم ایران و حتی گردشگران خارجی مبدل سازد.

این پویش در فضای مجازی نیز به طرح موضوع در این فضا برای مطالبه از مسئولین و اقشار مختلف پرداخته تا با هرمدلی که می‌توانند برای مردم شادی ایجاد کنند و معتقد است تواصی به حق در قرآن مورد تأکید و سفارش قرار گرفته است که باید یکدیگر را به حق توصیه کنیم  و یکی از مصادیق آن، حق ولایت و حق عید غدیر است که باید ادا شود.

این روحانی سرشناس با بیان اینکه کمپین #برای غدیرچه_کردی دارای نقش توصیه‌ای است، می‌گوید: اولین نقش‌آفرینان در این عرصه خبرنگاران هستند که باید در هر حوزه‌ای که مشغول هستند از مسئولین زیربط آن بخش سوال کنند که برای غدیر چه کرده است؟ به طور مثال خبرنگاران باید افراد مشهور ورزشی، سیاسی، هنری، فرهنگی و اجتماعی و … مورد سوال قرار دهند تا این افراد هم دغدغه داشته باشند که در ایام بعد از ماه رمضان تا محرم بناست مورد سوال قرار گیرند که برای غدیر چه کرده‌اند؟

این کارشناس دینی  اضافه کرد:  ممکن است یک هنرمند حوزه موسیقی در جواب این پرسش‌ها اعلام کند بنا دارد یک کنسرت رایگان برگزار کند و یا آلبومش را در این تاریخ منتشر کند و یا یک آهنگ برای غدیر یا عشق امام علی(ع) بخواند. امروزه تصنیف‌هایی که از تلوزیون درخصوص غدیر پخش می‌شود، کمتر جدید است.

برچسب ها: , ,