تاریخ: ۱۰:۵۴ :: ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
ترامپ یک میلیون نیروی ذخیره ارتش آمریکا را به خدمت احضار کرد

رئیس جمهور آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی، دستور احضار یک میلیون نیروی ذخیره ارتش این کشور- اعم از نیروهای زمینی، دریایی و هوایی و همچنین گارد ساحلی- را صادر کرد.

راشاتودی: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به منظور مقابله با شرایط اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا «کووید -۱۹» در این کشور یک فرمان اجرایی امضا کرد که به موجب آن، یک میلیون نیروی ذخیره ارتش این کشور- اعم از نیروهای دریایی، هوایی و زمینی و همچنین گارد ساحلی- به خدمت در ارتش احضار می شوند.

در این فرمان اجرایی که شامگاه جمعه به امضای رئیس جمهور آمریکا رسید، وزرای دفاع و امنیت داخلی آمریکا از این قدرت و اختیار برخوردارند که اعضا و یگانهای ذخیره و تحت حوزه صلاحیت خود را به «خدمت در ارتش برای مدت زمانی کمتر از ۲۴ ماه متوالی» احضار کنند.

گفتنی است که طبق این فرمان، «شمار نیروهای ذخیره و بسیج شده در هر زمان نباید از یک میلیون نفر نیروی آماده به خدمت تجاوز کند».

این فرمان اجرایی ترامپ، یکی دیگر از اقدامات ناگهانی و شتابزده رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا است. این در حالی است که ساعاتی پیش از آن، رئیس جمهوری آمریکا بسته محرک مالی ۲.۲ هزار میلیارد دلاری را با هدف کمک به برون رفت از بحران اقتصادی و مالی برخاسته از شیوع کرونا امضا کرد و همچنین تولیدکنندگان خودرو در آمریکا- از جمله شرکت جنرال موتورز- را به تولید دستگاههای تنفسی موردنیاز در بیمارستانها ملزم ساخت.

لازم به ذکر است که در روز جمعه ۱۴۹۵۷ نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که با احتساب آن، تعداد کل مبتلایان به ۱۰۰۳۹۲ نفر و تعداد قربانیان نیز ۱۵۴۳ نفر افزایش یافته است.