تاریخ: ۹:۴۵ :: ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
الگوهای ریاضی: کرونا جان بیش از یک میلیون آمریکایی را می‌گیرد

الگوهای ریاضی در آمریکا با هدف تخمین عواقب بالقوه ویروس کرونا نشان می‌دهند اگر اقدامات لازم و فوری اتخاذ نشود بیش از یک میلیون نفر آمریکایی بر اثر این ویروس جان خود را از دست خواهند داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «هیل» که وابسته به کنگره آمریکا است گزارش داد، دو الگوی متفاوت توسط  متخصصان اپیدمیولوژی (علم شناخت امراض مسری) ساخته شده که نشان می دهند حتی در یک برآورد خوشبینانه میلیون ها آمریکایی با ویروس کرونا درگیر خواهند شد.

یکی از این الگوها متعلق به «مرکز کنترل و پیشگیری امراض» است که برآورد کرده در عرض یک سال بین ۱۶۰ الی ۲۱۰ میلیون نفر آمریکایی می توانند با این بیماری درگیر شوند. بر اساس آمار مرگ و میر و همچنین ظرفیت بیمارستانی این الگو برآورد کرده است بین ۲۰۰ هزار الی ۱٫۷ میلیون نفر بر اثر ویروس کرونا در آمریکا جان خود را از دست بدهند.

این الگو تخمین زده که حدود ۲۱ میلیون نفر ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشند این در حالی که تمام ظرفیت های بیمارستان های آمریکا ۹۲۵ هزار تخت است.

یک الگوی دیگر توسط متخصصان در «شورای روابط خارجی» و «ریزولو سیو لایوز» یک موسسه غیرانتفاعی در زمینه بهداشت جهانی ساخته شده و نشان می دهد ویروس کرونا می تواند تا یک میلیون ششصد هزار نفر را در آمریکا قربانی کند. حداقل برآورد این الگو از قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ۱۶۳۵۰۰ نفر است. این آمار بر اساس این فرض به دست آمده که نصف جمعیت آمریکا کرونا خواهند گرفت.

برچسب ها: ,