تاریخ: ۹:۵۰ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
جنجال جدید از حاجی مایلی : دوست دارم استقلال و پرسپولیس از آسیا حذف شوند

مایلی‌کهن: مدیران عامل استقلال و پرسپولیس به نوعی کارمند وزیر هستند

خسته، عاصی یا منتقد؟ شاید بتوان همه این توصیف‌ها را در حق محمد مایلی‌کهن به کار برد، ولی نمی‌توان صراحت لهجه او را کتمان کرد. مایلی‌کهن حرف‌هایش را می‌زند و گاهی اوقات همین حرف‌ها برایش دشمن‌تراشی می‌کند، ولی با این وجود پا پس نمی‌کشد.

لیست ویلموتس یا کی‌روش؟

محمد مایلی‌کهن گفت:

لیستی که به عنوان دعوت‌شدگان به تیم ملی داده شده شبیه همان فهرست کارلوس کی‌روش است. البته آقای وحید هاشمیان را می‌بینم که سر بازی‌ها می‌رود، ولی واقعاً این فهرست عجیب است. عده‌ای همیشه دعوت می‌شوند و یک عده حتی با وجودی که بازی نکرده‌اند، دعوت شده‌اند. خب اگر

این‌طوری بود، اصلاً چرا سرمربی عوض شد؟

آقای برانکو مرتب می‌گفت پرسپولیس را مثل خانه خودش دوست دارد و ایران هم کم‌کم در مصاحبه‌هایش شده بود خانه اول او، اما همه دیدیم که با یک بشکن پرسپولیس را فروخت و رفت؛ به همین راحتی.

انصاری‌فرد، مدیر هزینه

محمد مایلی‌کهن گفت:

آقای عرب از جنس فوتبال نبود، ولی پرسپولیس را فاتح لیگ و جام حذفی کرد، اما برکنار شد. من مشکل شخصی با آقای انصاری‌فرد ندارم، ولی ایشان را ۱۲ سال قبل به دلیل ناکارآمدی و بدهی چند میلیاردی کنار گذاشتیم، اما حالا دوباره او را برگردانده‌ایم. ایشان آری هان و دنیزلی را آورد که هر دو ناموفق بودند. ما چقدر هزینه عدم مدیریت انصاری‌فرد را داده‌ایم. پول این اتفاقات از جیب مردم می‌رود. البته صراحتاً می‌گویم در این سال‌ها هم قیمت بازیکنان و هم مربیان بی‌خودی گران شده است. به نظرم انصاری‌فرد مدیر هزینه است.

وضع خوب مدیران

چرا هرکس مدیر پرسپولیس می‌شود، وضعش خوب می‌شود؟ رک بگویم هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمی‌گیرد. کاش قانون از کجا آورده‌ای، اعمال شود! اسنادش موجود است. من هرگز غیر از سازمان تربیت بدنی از جای دیگری پول نگرفتم، ولی آقایان از فوتبال یک‌باره سر از وزارت صمت، دانشگاه آزاد و… درمی‌آورند.

۲ روزه اخراج می‌شدم

محمد مایلی‌کهن گفت:

سال ۱۳۸۴ عضو هیئت مدیره پرسپولیس شدم. من بودم، آقای نژادفلاح، انصاری‌فرد، سعیدلو و فداحسین مالکی. من همانجا گفتم اگر قرار نیست مدیرعامل شوم، کنار می‌روم، ولی آقای انصاری‌فرد که آن زمان در مدیریت صفر کیلومتر بود را مدیرعامل کردند. البته اگر آن زمان مدیرعامل می‌شدم، ۲ روزه برکنارم می‌کردند، چون منافع آقایان را قطع می‌کردم. هر جا پای منافع مردم و مملکت وسط باشد، با هیچ‌کس رودربایستی ندارم. همین الان به نظرتان نمی‌توانم بروم خارج؟ می‌توانم، اما مانده‌ام، چون عاشق ایران هستم.

حذف از آسیا

صادقانه می‌گویم آرزو می‌کنم استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان حذف شوند. مگر این لیگ برای ما چقدر درآمدزایی داشته است؟ برای فینال لیگ قهرمانان هم تا وقتی مجبورمان نکرده بودند، ورزشگاه آزادی را تعمیر نکردیم. خدا پدر AFC را بیامرزد که مجبورمان می‌کند یکسری استاندارد‌ها را رعایت کنیم.

فوتبال و نوه‌ها

محمد مایلی‌کهن گفت:

شاید خانواده‌ام از این حرف ناراحت شوند، ولی فوتبال را از نوه‌هایم هم بیشتر دوست دارم. نوه‌هایم تخم چشم‌های من هستند، ولی با فوتبال می‌توان به همه دنیا پیام عشق و محبت داد. با فوتبال می‌توان شغل ایجاد کرد. صراحتاً می‌گویم در این فضا نه تنها نوه‌های عزیزم را به ورزشگاه نمی‌برم بلکه خودم هم نمی‌روم. در مورد خانم‌ها هم ضمن احترام به این بزرگواران باید بگویم آقا واقعاً مشکل فوتبال ما استادیوم رفتن خانم‌هاست؟ در همین اروپا تعداد بانوان حاضر در استادیوم زیر ۱۰ درصد کل جمعیت است.

مدیرعاملی پرسپولیس

مدیران عامل استقلال و پرسپولیس به نوعی کارمند وزیر هستند. در مورد اینکه من روزی مدیرعامل پرسپولیس می‌شوم یا نه هم باید بگویم مدیرعامل پرسپولیس می‌شوم، ولی در آن دنیا!

کالدرون‌

محمد مایلی‌کهن گفت:

نمی‌خواهم در مورد اشخاص حرف بزنم، ولی در مجموع کالدرون را مربی نجیبی می‌دانم. البته به یکسری از مربیان خارجی از طریق سفارتخانه‌های خود و افراد خاص یاد می‌دهند که داد و فریاد راه بیندازند و کارشان را جلو ببرند. الان آقای اسکوچیچ را ببینید؛ ایشان آنقدر بیکار می‌نشیند که در ایران برایش تیم پیدا شود. آقای بگوویچ هم که بالغ بر ۲۰ سال است در ایران است.