تاریخ: ۱۰:۲۱ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
دود اختلاف استراماچونی و استقلال در چشم هوادار

بازیکن پیشین تیم استقلال گفت که دود اختلافات سرمربی و مدیران این باشگاه به چشم هواداران می‌رود و این اتفاق خوبی نیست.

آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی استقلال پس از پایان بازی با فولاد خوزستان، بلافاصله ورزشگاه را ترک کرد تا برای استراحت چند روزه راهی ایتالیا شود، اما به دلیل مشکل روادید، سفرش منتفی شد. رسانه‌های ایتالیایی در گزارشی به این مسئله اشاره کرده و به نقل از استراماچونی زندانی شدن او در تهران را مطرح کردند. باشگاه استقلال اما، قویا این موضوع را تکذیب و اعلام کرد که استراماچونی درخواستی برای مرخصی نکرده است.

استراماچونی اما در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا)ایتالیایی با رد ادعای باشگاه استقلال گفت که قصد خروج از کشور داشته و به دلیل مشکل اداری نتوانسته از ایران برود. اگر چه سرمربی استقلال اعلام کرد این مشکل حل شده، اما در این میان نباید از تکذیب عجیب باشگاه استقلال به سادگی گذشت؛ تکذیبی که با تکذیب استراماچونی همراه بود.

 

پیروز قربانی درباره این اتفاقات گفت: پیش از این درباره مشکلات مدیریتی باشگاه استقلال صحبت کرده بودم. این بار کاری به مدیریت باشگاه ندارم و مقصر هر طرف باشد، دود اختلافات به چشم هواداران استقلال می‌رود. امیدوارم زودتر این مسائل را حل کنند. این مساول روی تیم تأثیر می‌گذارد و مردم همه چیز را می‌دانند. یکسری اما، خودشان را به ندانستند زده و فکر می‌کنند فقط دنبال انتقاد کردن هستیم.

وی افزود: شاید استراماچونی از این شرایطی که وجود دارد، سوء استفاده می‌کند، اما هر چه هست، دودش به چشم هواداران می‌رود. بحث عدم نتیجه‌گیری یک تیم فقط مسئله فنی نیست و مسائل دیگر هم تأثیرگذار است.

بازیکن پیشین استقلال در خصوص عملکرد این تیم در بازی با فولاد گفت: استقلال تیم معمولی اما دونده نشان داد. خیلی از تماشاگران فکر می‌کنند دنبال سهم‌خواهی از استقلال هستم، اما مطمئن باشند دیگر من را در باشگاه استقلال نخواهند دید. بازی استقلال مقابل فولاد را دیدم، تیمی بود که بازیکنانش زحمت می‌کشند، اما از نظر تاکتیکی یک تیم معمولی بود. من رشته‌ام فوتبال است و همه چیز را می‌بینم. نمی‌توانم خودم را گول بزنم و دروغ بگویم. پس از آن قضیه که حضورم در استقلال منتفی شد، ۴،۵ پیشنهاد برای پست‌های مختلف به من دادند. اگر دنبال سهم‌خواهی بودم، باید قبول می‌کردم که نکردم.

قربانی در پایان عنوان کرد: از الان نباید استقلال را قضاوت کرد، اما امیدوارم دیر نشود و تیم شرایط بهتری پیدا کند.