تاریخ: ۱۲:۰۷ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
رضوی: خوشحالم که «پرده نشین» بعد از پنج سال در جشنواره‌ای دیده شد

تهیه کننده سه فیلم حاضر در فیلم شهر از استقبال خوب اولین فیلم اکرانی‌اش و حضور در جشنواره ارمنستان گفت.

سید محمود رضوی، برنده جایزه بهترین تهیه‌کننده برای سریال «پرده‌نشین» از هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، در نخستین روز از برگزاری این جشنواره حضور یافت و گفت: «پرده‌نشین» در برهه‌ای که ساخته شد سریال مهم، موفق و پر بیننده‌ای بود و در اهداف فرهنگی خود نیز موفق بود. آن دوره که این سریال ساخته شد یعنی زمان جابجایی آقای ضرغامی و جایگزینی آقای سرافراز، بدترین دوره سازمان صدا و سیما از لحاظ مالی بود. در آن دوره ۶ ماه آخر مدیریت ایشان، سازمان پولی نداشت و همزمان ۷یا ۸ سریال به خاطر بودجه دست نگه داشته بودند. اما سریال «پرده‌نشین» ساخته شد بدون اینکه حتی یک روز کار تعطیل شود.

وی افزود: می‌توانم بگویم مسئولان آن دوره از ساختن این فیلم به خاطر برخی حساسیت‌ها می‌ترسیدند اما بعد از ساخته شدن تا همین روز گذشته که جشنواره فیلم شهر از این کار تقدیر کرد، هیچ جای فرهنگی دیگری به جز حوزه علمیه قم، برخی دانشگاه‌ها یا در جلسات مربوط به خود مدیران سیما، از این سریال تقدیر نشد. اتفاق دریافت جایزه برای من جالب توجه بود که از پخش آن سریال تاکنون پنج سال گذشته است و خوشحالم که از آن زمان تاکنون این سریال بالاخره در جشنواره‌ای دیده شد.

تهیه کننده فیلم «ماجرای نیمروز۲- رد خون» که در این جشنوراه دو فیلم دیگر «لاتاری» و «دارکوب» را نیز دارد درباره بازخورد نمایش این فیلم در جشنواره فیلم شهر گفت: استقبال از این فیلم بسیار خوب بود و امیدواریم در ادامه برنامه نیز برای فیلم‌های لاتاری و دارکوب نیز استقبال خوبی صورت گیرد.

او نیز درباره حضور فیلم دارکوب که جایزه بهترین فیلم را  از جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان بدست آورده است گفت که فیلم را فقط برای جشنواره فرستاده‌اند و نمایند‌ه‌ای برای حضور در این جشنواره نرفته است.
وی درباره برگزاری هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر نیز گفت: این جشنواره سابقه برگزاری هفت دوره را دارد، بچه‌های اصحاب فرهنگ و هنر آن را می‌شناسند و جشنواره غریبی نیست. به نظرم حتی همین فضاسازی‌ها و برگزاری مراسم افتتاحیه بسیار مرتب و خوب بود. امیدوارم در روزهای آینده هم با حضور بیشتر هنرمندان اتفاقات بهتری بیفتد.