تاریخ: ۱۰:۱۵ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
اعتراض در جشن حافظ به سبک عجیبِ «ارشا اقدسی»

بدلکار فیلم سینمایی "نگار" گفت: اهمیت دادن به بدلکاری در جشن‌های سینمایی ایران به شکل تاسف آوری سال‌‌هاست از سوی مدیران و مسئولین مربوطه نادیده گرفته می‌شود و هیچگونه پاسخ شخصی هم برای انکار این موضوع ندارند.

ارشا اقدسی بدلکار سینما ، پیرامون آتش زدن سر خود در جشن حافظ گفت: دوست داشتم از فرصتی که در جشن حافظ به من داده شد استفاده کرده و در حضور بسیاری از تاثیرگذاران و بزرگان سینما اول از همه یاد پیمان ابدی زنده نگه دارم وی در همین راستا ادامه داد: متاسفانه تاکنون در هیچ جشن و فستیوالی از پیمان ابدی یاد نمی‌‌شد و من به عنوان شاگرد خواستم مثل همیشه خاطره وی و زحمت‌هایی که برای سینمای ایران کشیده را مرور کنم.

بدلکار فیلم سینمایی “جیمز باند” دومین دلیل خود برای حضور در جشن حافظ را اینگونه توصیف کرد: در وجه دوم می‌خواستم بگویم که بدلکاران هم مثل همه عوامل سینما حق شرکت و برنده شدن در جشن های سینمایی ایران را دارند، زیرا آنها مثل تمامی عوامل سینما تمام تلاش‌شان را برای بهتر شدن کیفیت سینما انجام می دهند.

وی در همین راستا ادامه داد: چند سالی است به عنوان بدلکار و طراح صحنه‌های اکشن فیلم‌های ایرانی و خارجی در عرصه‌های حرفه‌ای و تراز اول جهانی در تلاش هستم تا در این راستا ذره‌ای از زحمات بدلکاران  به عنوان تنها عضو سینما که جان خود را در خطر قرار می‌دهند با تقدیر جبران شود. تقدیری که می‌تواند به راحتی با اضافه کردن بخش بهترین بدلکار در جشنواره‌های مختلف امکان پذیر شود.

بدلکار سینما ادامه داد: این موضوع یعنی اهمیت دادن به بدلکاری در جشن‌های سینمایی ایران به شکل تاسف آوری سال‌‌هاست از سوی مدیران و مسئولین مربوطه نادیده گرفته می‌شود و هیچگونه پاسخی هم برای انکار این موضوع ندارند.

ارشا اقدسی خطاب به مسئولین سینمایی کشور خاطرنشان کرد: من ارشا اقدسی به نمایندگی از تمامی بدلکاران با نهایت احترام تقاضا دارم که در جشنواره‌های پیش رو بهترین بدلکاری به بخش‌های انتخابی اضافه گردیده تا ضمن بهبود کیفی فیلم‌ها و ایجاد انگیزه‌های بیشتر برای انجام کار‌های بهتر با این اتفاق ذره‌ای از خستگی و فشار انجام کار‌های مرگبار برای ما بدلکاران آسان و سهل گردد. امیدوارم که مسئولین فرهنگی حتی در عرصه‌ جهانی در این اتفاق پیش دستی کرده و به صورت رسمی جایزه‌ بهترین بدلکاری را هم در جشنواره‌های معتبر ایرانی مانند فجر و… را به صورت رسمی اجرا نمایند.