تاریخ: ۱۴:۲۲ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
دانشگاه مذاهب اسلامی پشتوانه‌ای برای پروژه تقریب مذاهب است

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور با اشاره به راه‌اندازی هشت شعبه این دانشگاه در استان‌های مختلف کشور گفت: اکنون برای افتتاح واحدهای دانشگاهی مذاهب اسلامی در دیگر استان‌ها اقدامات لازم انجام شده است.

به نقل از دانشگاه مذاهب اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین مختاری در نشستی با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار بوشهر در آئین معارفه سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی این استان با بیان اینکه این استان در عرصه اتحاد و انسجام در کشور مورد توجه ویژه است اظهار کرد: در ایجاد راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر تلاش‌های بسیار مهمی از سوی حضرت آیت‌الله صفایی بوشهری و حمایت استاندار بوشهر انجام شده است.

وی امام جمعه بوشهر را یکی از مفاخر علمی کشور دانست و افزود: امید می‌رود دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر قطب مهم و برجسته علمی کشور شود.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور با بیان اینکه تأسیس این دانشگاه یکی از ابتکارات و یادگارهای مهم و برجسته مقام معظم رهبری است تصریح کرد: هوشمندی مقام معظم رهبری و درکی که معظم‌له نسبت به مقتضیات زمان دارند راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی را مورد تاکید قرار دادند و در این راستا با توجه به مبانی مشترک میان مذاهب اسلامی، راه‌اندازی این دانشگاه بسیار مهم و تأثیرگذار است.

دانشگاه مذاهب اسلامی پشتوانه‌ای برای پروژه تقریب مذاهب است

مختاری دانشگاه مذاهب اسلامی را پشتوانه‌ای برای پروژه تقریب مذاهب دانست و خاطر نشان کرد: تنویر افکار عمومی، تقویت بنیه تقریبی و پیشگیری از خشنونت و رفتارهای غیرمعقول منبعث از انجماد فکری از مزیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی است.

وی با اشاره به تربیت نیروی انسانی توانمند در دانشگاه مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: این دانشگاه بر اساس منویات مقام معظم رهبری تلاش می‌کند دانشجویانی که نمونه و تبلور اسلام ناب محمدی (ص) باشند را تربیت کند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان اینکه هم اکنون این در ۸ استان واحدهای این دانشگاه راه‌اندازی شده است گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی در رشته‌های مختلف و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در ۸ استان افزون بر ۲ هزار دانشجو دارد.

مختاری با بیان اینکه دیگر استان‌ها نیز متقاضی ایجاد شعب این دانشگاه برای تقویت بنیه تقریبی و توسعه فرهنگ تقریب با استفاده از فضای علمی و آکادمیک هستند، افزود: اکنون برای افتتاح واحدهای دانشگاهی مذاهب اسلامی در دیگر استان‌ها اقدامات لازم انجام شده است.

وی مدرک دانشگاهی این مرکز آموزش عالی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: مدرک فارغ‌التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی در سه مقطع تحصیلی، با امضای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه صادر و در این دانشگاه نیروهای کارآمدی تربیت می‌شود که می‌توان در همه بخش‌های جامعه از آنها بهره جست.

در این نشست حکم انتصاب “جناب آقای محسن نژاد امان ارشاد” به عنوان «سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد بوشهر» از سوی ریاست دانشگاه و با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار بوشهر اعطا شد.