تاریخ: ۱۴:۴۰ :: ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
پلیس فتا هشدار داد؛‌  کلاهبرداری در سایت دیوار با ترفند «اجاره ارزان قیمت واحد مسکونی»

 معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد که آغاز فصل اجاره و نقل و انتقال واحدهای مسکونی، باعث افزایش آگهی‌های دروغین کلاهبرداری با عنوان «واگذاری واحدهای مسکونی با اجاره‌های ارزان قیمت» به متقاضیان شده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی با تشریح این خبر اظهار کرد: با آغاز فصل اجاره و نقل و انتقالات مسکن ما شاهد افزایش ثبت آگهی‌های دروغین در پلتفرم‌های سایت‌های واسطی مانند دیوار هستیم. افراد سودجو با سوء استفاده از این موقعیت و با ثبت آگهی‌های جعلی در سایت دیوار با قیمت های پایین تر از عرف تعیین شده و استفاده از ترفندهای خاص و جلب نظر مشتریان در خصوص تضمین معامله، مبالغی را تحت عنوان بیعانه از مشتریان دریافت کرده و پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی تعهدات خود نیستند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا بیان داشت: متاسفانه درج آگهی های دروغین و کلاهبرداری با شیوه های مختلف با استفاده از بستر سایت دیوار و سایر سایت های واسطه ای یکی از شگردهای مجرمان بوده که با سوء استفاده از اعتماد کاربران و عدم آگاهی آنان به راحتی کلاهبرداری می‌کنند؛ این افراد همواره جدیدترین ترفندها را برای رسیدن به مقاصد شوم خود به کار می برند.

وی ادامه داد: نظارت مستمر و دقیق بر نحوه درج آگهی و پیاده‌سازی نظام احراز هویت یکی از اولویت‌های اصلی سایت‌های واسطه‌ای است که علی‌رغم پی گیری‌های مکرر پلیس فتا به صورت کامل محقق نشده و مجرمان سایبری نیز با استفاده از شماره تلفن و شماره حساب‌هایی که از طرق مختلف و به‌نام سایر اشخاص به دست می‌آورند از متقاضیان کلاهبرداری می‌کنند.

سرهنگ پاشایی پیاده‌سازی موارد مذکور را در سایت‌های واسط برای پیشگیری از وقوع کلاهبرداری ضروری دانست و به هموطنان توصیه کرد: به هیچ عنوان هیچ گونه مبالغی را به عنوان بیعانه به آگهی‌دهندگان پرداخت نکنند و پس از اطمینان از اصالت کار و ارائه خدمات نسبت به انجام معامله اقدام کنند.