تاریخ: 15:08 :: 2023/08/31
رزمایش جدید آمریکا و اسراییل برای تمرین حمله به ایران

این چندمین رزمایش مشترک آمریکا و اسراییل برای تمرین حمله به ایران طی یک سال گذشته خواهد بود.

به گزارش “سندیکای خبری یهود” (JNS) اسراییل و آمریکا رزمایش جدیدی به منظور شبیه سازی حمله به سایت های هسته ای ایران برگزار خواهند کرد.

بر اساس این گزارش: در این رزمایش ضمن تمرین حمله به تاسیسات هسته ای ایران  پاسخ و دفاع مشترک در برابر حمله موشکی احتمالی ایران در چند جبهه تمرین خواهد شد.

کانال ۱۲ اسراییل درباره این رزمایش که در هفته های آینده برگزار خواهد شد، به نقل از یک منبع ناشناس گفت: حمله به تاسیسات هسته ای ایران در کنار تمرین پاسخ به یک حمله موشکی چند جبهه ای از سوی ایران، در این رزمایش تمرین خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ارتش آمریکا طی هفته های آینده و به منظور انجام این رزمایش مشترک، تعداد زیادی موشک های پاتریوت و سایر سامانه های رهگیر موشکی را به اسراییل منتقل خواهد کرد.

نیروهای نظامی اسراییل در مورد این رزمایش اظهار نظری نکرده اند.

ماه گذشته نیز در جریان تمرین دوجانبه نیروهای هوایی موسوم به “جونیپر اوک” همکاری بین دو ارتش به نمایش گذاشته شد.

رزمایش جدید آمریکا و اسراییل برای تمرین حمله به ایران

در جریان رزمایش ماه گذشته، سناریوهای نبرد هوایی از جمله حملات به عمق خاک دشمن، دستیابی به برتری هوایی در فضا و دفاع سایبری در برابر انواع تهدیدات شبیه سازی شد.

ارتش اسراییل در بیانیه ای درباره رزمایش ماه گذشته گفت: این رزمایش ادامه و تقویت همکاری های عملیاتی بین ارتش ها است و به عنوان بخشی از مجموعه رزمایش های ارتش اسراییل با فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا برگزار می شود.

در ماه مارس گذشته نیز نیروی هوایی اسراییل در تمرینات آموزشی ۲ هفته‌ای موسوم به “پرچم سرخ” با  نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا بر فراز آسمان ایالت نوادا آمریکا شرکت کرد.

در جریان آن تمرینات ۲ هفته ای، نیروی هوایی ایالات متحده و اسراییل تمرینات روزانه ای را با حضور نزدیک به ۱۰۰ هواپیما انجام دادند. این تمرین ها در پایگاه نیروی هوایی “نلیس”، واقع در حدود ۸ مایلی شمال شرقی “لاس وگاس” انجام شد.

در ژانویه امسال (دی ماه ۱۴۰۱) نیز رزمایش مشترک بزرگی تحت عنوان “جونیپر اوک” بین ارتش اسراییل و فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) در اسراییل و محدوده شرق دریای مدیترانه برگزار شد.

این رزمایش بزرگترین رزمایش انجام شده اسراییل با نیروهای سنتکام بود که در آن بیش از ۱۴۰ هواپیما، ۱۲ شناور نیروی دریایی و سیستم توپخانه از هر دو طرف شرکت کردند.

دیدگاه ها بسته شده اند.