تاریخ: ۱۰:۲۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
چراغ‌های روشنِ کشتی در دروازه غار

روز جمعه گذشته باشگاه کارگران میزبان نزدیک به ۳۰۰ کشتی‌گیر خارجی و داخلی و همچنین قهرمانان سابق جهان بود تا چراغ‌های کشتی در جنوبی‌ترین منطقه تهران روشن بماند.

باشگاه کارگران جمعه گذشته میزبان مسابقات سه رده سنی خردسالان، نونهالان و جوانان در ۱۵ وزن (۶وزن خردسالان، ۵ وزن نونهالان و ۴ وزن جوانان) با حضور نزدیک به ۷۰ کشتی‌گیر از کشورهای آذربایجان، گرجستان و روسیه و بیش از ۲۰۰ کشتی‌گیر ایرانی بود.

روز پنجشنبه از کشتی‌گیران شرکت‌کننده در این رقابت‌ها وزن‌کشی به عمل آمد و از صبح روز جمعه تا ساعت ۲۳ شنبه نیز کشتی‌ها برگزار شد که در پایان تیم آکادمی اکبر فلاح مقام نخست را به خود اختصاص داد. تیم‌های بابل و باقرشهر نیز عناوین بعدی را به خود اختصاص دادند.

برگزاری این مسابقه چیزی نزدیک به ۱۵۰ میلیون تومان هزینه داشت که نیمی از آن از سوی خانواده کشتی‌گیران تامین شد و باقی را نیز مدیریت باشگاه کارگران تقبل کرد.

به نفرات اول تا سوم این رقابت‌ها کاپ، مدال، دوبنده و کفش کشتی اهدا شد. با توجه به اینکه یک باشگاه سازنده در سطح تهران شاید برای اولین بار چنین مسابقه‌ای را در این سطح برگزار می‌کرد،‌ محمدرضا طالقانی و پرویز سیروس‌پور روسای پیشین فدراسیون کشتی همراه با قهرمانان سابق جهان از جمله غلامرضا محمدی، محمد طلایی، عباس جدیدی، حسن رنگرز، مجید خدایی، ابرایم مهربان در سالن کارگران حضور پیدا کرده و مسابقات را از نزدیک تماشا کردند.

محمدابراهیم امامی رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی نیز در مسابقات حاضر بود و این کشتی‌ها با قضاوت داوران بین‌المللی به مدت یک روز در سالن کارگران تهران برگزار شد.
در روزهایی که چراغ خیلی از سالن‌های کشتی در شهرهای مختلف خاموش شده و گفته می‌شود استقبال از این رشته از سوی خانواده‌ها کم شده، اما سالن کشتی دروازه‌غار؛ یکی از جنوبی‌ترین نقاط تهران روز گذشته شاهد رقابت بیش از ۳۰۰ کشتی‌گیر داخلی و خارجی در سالن کارگران بود.

مرد و زن، مادر و پدر، خواهر و برادر، قهرمان و مربی، رئیس و مسئول؛ همه به این سالن آمدند تا شاید اولین رقابت جدی آینده‌سازان کشتی کشور را از نزدیک تماشا کنند، کسی چه می‌داند، شاید از بین این خردسالان و نونهالان، چندین مدال جهانی و المپیک از آن کشتی ایران شد.

پاسخی بگذارید