گروه: : / وبگردی
تاریخ: ۱۰:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
هند رکورد بلندترین مجسمه دنیا را شکست

تندیس اتحاد، به افتخار سردار والابای پاتل اولین قائم مقام نخست وزیری با ارتفاع ۱۸۲ متر در ایالت گجرات هند ساخته و رونمایی شد. این مجسمه‌ی بزرگ حالا رکورددار بلندترین تندیس دنیا است. پیش از این، تندیس بهار معبد بودا واقع در معبد بهاری چین با ارتفاع ۱۵۳ متر این رکورد را داشت. پایه‌ای که این تندیس روی آن قرار گرفته است با ارتفاع ۵۸ متری، در مجموع ارتفاع کل تندیس را به ۲۴۰ متر می‌رساند.

البته این تندیس ساخته شده از برنز و فولاد نمی‌تواند رکوردش را برای طولانی مدت حفظ کند چون در پروژه دیگری مجسمه ۲۱۲ متری چاتراپاتی شیواجی (Chhatrapati Shivaji ) در ساحل بمبئی در حال ساخت است و ۲ سال بعد تکمیل می‌شود.

سردار والابای پاتل جزو افرادی بود که توانست در حدود ۵۰۰ ایالت خودمختار هند را با هم متحد کند تا یک کشور یکپارچه و مستقل شکل بگیرد. در تعهدی که او به یک کشور متحد داشت هیچ شکی  وجود ندارد و به همین دلیل بود که به او لقب «مرد آهنین هند» را دادند. قرار بود که او اولین نخست وزیر هند شود اما به دلایلی این هدف محقق نشد و جواهر لعل نهرو نخست وزیر شد. بعدها سردار والابای پاتل نماد احزاب راست شد که جریان حاکم فعلی هستند. بسیاری از افراد باور دارند که ساخت این مجسمه به قصد تاثیر گذاری روی آرای مردم در انتخابات سال آینده انجام شده است.

 

پاسخی بگذارید