گروه: وبگردی
تاریخ: ۱۲:۲۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
همواره به صدای ایرج خواجه‌امیری غبطه می‌خورم

سالار عقیلی در مراسم رونمایی از قطعه «آوای ایران» اعلام کرد که همواره به صدای ایرج خواجه‌امیری غبطه خورده است. مراسم رونمایی از قطعه «آوای ایران» که کار مشترکی از ایرج خواجه امیری و سالار عقیلی است، عصر دوشنبه ۲۸ آبان با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به این دو هنرمند در بوستان گفت‌وگو […]

سالار عقیلی در مراسم رونمایی از قطعه «آوای ایران» اعلام کرد که همواره به صدای ایرج خواجه‌امیری غبطه خورده است.

مراسم رونمایی از قطعه «آوای ایران» که کار مشترکی از ایرج خواجه امیری و سالار عقیلی است، عصر دوشنبه ۲۸ آبان با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به این دو هنرمند در بوستان گفت‌وگو برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، سالار عقیلی نخستین دلیل همکاری‌اش با ایرج خواجه‌امیری را ادای دین به این پیشکسوت حوزه موسیقی دانست و گفت: «در طول فعالیتم در حوزه موسیقی همواره به استاد ایرج خواجه امیری و صدای او که همچنان در ۸۶ سالگی پرصلابت است، غبطه خورده‌ام و همواره فکر می‌کنم که اگر من هم بتوانم در سن ۸۶ سالگی همچون استاد بخوانم بسیار خوشحال خواهم شد. دلیل دیگری که این اثر ساخته و منتشر شد، اهمیت شناساندن نسل قدیم موسیقی ایران به نسل جدید است. امیدوارم این اثر مفهومی که مدنظر داشته‌ایم را به مخاطبان منتقل کند.»

در بخش دیگر این مراسم، نوبت به خواننده پیشکسوت ایرج خواجه امیری رسید که در سخنان کوتاهی ضمن قدردانی از محبت حاضران، بیان کرد: «آواز خوان خوبی هستم اما سخنران خوبی نه، من در موسیقی از آواز تاج اصفهانی پیروی کردم ولی شاگرد او نبودم، به نظرم مکتب آوازی اصفهان برترین مکتب بین مکاتب آوازی ایران است.»

در پایان این مراسم ضمن برگزاری جشن امضای این قطعه توسط سالار عقیلی و ایرج خواجه‌امیری، از تمبر ویژه «قطعه آوای ایران» رونمایی شد.

پاسخی بگذارید